Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Karbon protez fiyatları ve kullanım avantajlarına dair bilgisi olan var mı?

coolbreeze

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhaba.

ben şuan bir diz üstü elektronik eklemli protez yaptırtıcam. şu an kullandığım protez otto bock pnömatik sistemli protez. fakat 3 sendir hiç memnun değilim bu sistemden.
son olarak elektronik eklemli protez yaptırtıcam, kurumum karşılıcak. yalnız karbon ayak için ekstra para vermem lazımmış. Fiyatları hakkında bilgisi olan yada kullanan şikayeti olan memnun olan varsa bilgi verirse sevinirim?

Bir de bana istanbul ankara izmir için gerçekten büyük firma isimleri önerebilecek kiş var mı?

meraba

karbon ayaklar uzay metalide denilen karbon elyafların reçineyle sıkıştırılmasıyla yapılır. malzemenin özelliğinden dolayı enerji depolar.
bu protez ayaklarda ise yürüyüşüzde birincisi %25-30 enerji kazandırır.
ikincisi ayağın özelliğine göre esneklik sağlar.buda soketinize yerden gelen kuvvetleri iletmez

cemcem verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. fiyat hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

700 Euro dan başlıyor 3000 euroya kadar karbon ayak var...

Yalnız diz altı diz üsttü karbon ayakların fiyatı degişir..

20 ile 35 yaşındaki hareket safası sosyal aktivesi yüksek olanlara 3000bin euroluk karbon ayaklar tavsiye edilir.

kişiye göre bedene göre kullanım farklıdır..

Her ortepedide karbon ayak kodları vardır bunu bir ortopedi firmasına tel acarak ayagın tanımını kişinin tanımını yaparak gerekli karbon ayagın hangisi oldugunu ögrene bilirsiniz...

50 yaşında birine 3000euroluk karbon ayak bir fayda saglamaz ...

0554 316 50 13

bulutluu@hotmail.com

sayın bulut bey yaş sınırlaması yerine aktif olmayan hastalar diye sınıflandırsan daha sağlıklı olcağını düşünüyorum.elli yaşında potansiyenel bir çok hasta mevcuttur.

sgk emeklılere veya çalışan kışilere dız altı verdığı ücret 3000 tl idi %10 zam yapmişlar 3300 tl olmüştur.bir tane allah kulu bedensel engellı olan yokmudur bu kanallardan yazı yazsınlar her halde herkeş hayatından memnundurkı kendı cebınden protezını yaptırmaktadır. normal diz altı protezını bügün 16,000 tl yapmaktadırlar bedensel engelı olan diz altı diz üstü ayak yaptıracak olan vatandaş kardeşlerım herkeş yazı yazsınlar bence çözüme ulaşırız derim.

hasko

dizüstü protez kullanıcısı olarak olup bitenler için moralim bozuk üzgünüm hatta psikolojim bozluyor düşündükçe.
Aktif bir hayatım var işim evim çocuğum bakmakla yükümlü olduğum ailem.
Protezim bozulsa aynısını tekrar alamıyoruz malesef.
En son tamir ve bakım için verdim bir dünya para.
Yazık günah şu devirde geçinmek bu kadar zor iken yürüyebilmek için hayatımızı devam ettirebilmemiz için ailemizin rızkını çalıyorlar bizden.

haklısın kardeşım baksan bızler normal polyesterden yapılan dız altı veya dız üstü orotez ayaktan bağsederken adamın biri elektıronık ayaktan bağsedıyor dıyeceğım yoktur. allah daha çok versın sgk nın komık verdığı parasından bağsedıyorum.ben olmak üzere bir çok bedensel engellıler sgk nın ödeyeceği paralarka ayak kullanıyoruz onun dışında evımıze mahkumuz.kadiköyde nesa ortapedı vardır dız altı ayak yaptırdım, 2022 mayısta beş yıl dolacek tam tamına 11 defa sokakta protezım kırıldı kımseyede tavsıye etmem iki defa işlek csddenın ortasında protezım kırıldı arabalardan zor kurtuldum rezıl olmakta vardır allah kımsenın başına kaza getırmesın.05323247073

Üst Alt