Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kardeşim ölüm kalım savaşında... [O an]

Anıl005

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar.. bir haftadır yazıp yazmama konusunda kararsız kalmıştım.
Kardeşimin durumu kötüye gidince yazma ihtiyacı duydum. .
Kardeşim can parcam 19 yaşında zihinsel engelli..
Her şeyi anlıyor duyuyor yürüyor görüyor her işini kendi yapıyor. .
Geçen hafta 14 eylül p.tesi günü rehabilitasyon merkezine gitti her zmanki gibi..
O gittikten 3.saat sonra çalan telefonla yikildik.
Merkezden aradılar
Anneme oğlunuz ekmek yerken boğuldu hastaneye kaldırdık ambulansla durumunu bilmiyoruz hemen gelin dendi.
Aglaya aglaya koşa koşa hastaneye gittik. .
Ekmeği cignemeden yutmus soluk borusuna takılmış kalbi 20 dkdan fazla durmuş. ..
Doktor hastaneye geldiğinde ölü idi soluk borusundaki parçayı çıkarıp hayata döndürdük durumu kritik dedi..
Önce okuldan suphelenmedik tabi.. Aradan 4 gün geçti kardeşimin durumu kötüye gidiyordu doktor yasasa bile yatalak kalır dedi..
Bir kez daha yikildik. .
Eşim okulun yolunu tutup kamera kayıtlarını izlemek istediğini olayın nasıl olduğunu görmek istediğini söyledi ne mi yaptılar eşimi okuldan kovup savcılıktan kağıt al gel dediler..
Eşim hemen emniyeti aradı çocuk şubeden geldiler. .
Emniyete de farklı ifade verildi tabi emniyetin aradığını duyunca okulda sekreter den başka kimse kalmadı herkes kacisti. Müdür öğretmenler vs...
Neyse emniyete kardeşimin merdivenden yuvarlandigini sonra boguldugunu söylediler. .
Madem merdivenden yuvarlandı bahçeye niye suruklediniz çocuğu. .
Dün de yeni bişey öğrendik doktordan okul 40 dk boyunca ambulansı aramamis bile bile göre göre ölüme itmisler canımın parçasını. .
8 gündür yogun bakimda durumu çok kötü bilinci kapalı doktor hep kötü şeyler söylüyor
.
İlerleme yok kardeşimi beyin fonksiyonları calismiyormus
Serebral palsi olabileceğini söyledi üstüne de ekledi bence Yaşamaz
Her şeye hazırlıklı olun dedi. .
İçimiz yanıyor. .
Yüzde bir umut bile yok diyen doktor...
Nasıl yaşanır bu acıyla sizce de mi umut yok ?

Allahtan umut kesilmez kardeşim.
İnşallah sağ salim aya kalkar.
Ama biran önce okulu dava edin,insan hayatı bu kadar ucuz değil.

Anıl005

Çok üzüldüm. Sabırlar diliyorum. İnşallah bir mucize olur ve kardeşiniz aramıza döner. Hiç umulmadık zamanlarda böyle güzel haberler duyuyoruz...

Okulla ilgili olarak da gerekli hukuki girişimleri ihmal etmeyin sakın.

@ANIL005 sizlere acil şifalar diliyorum, sebep olanların'da bir an önce gereken cezayı çekmelerini ümit ediyorum... Sorumlular için gereken girişimleri bir an önce yapın, Çok geçmiş olsun...

Hepinize çok teşekkür ederim inşallah o mucizeler kardeşime de uğrar. . El bebek gül bebek büyüttük onu.. 2 3 yaşındaki çocuk gibi..
Kizmaya kiyamazdik ölüme ittiler kuzumu. .
Hukuki süreç başladı iki avukat tuttuk bayram sonrası savcılıktan kağıt alınıp kamera kayıtları izlenecek.
Bu işin peşini asla birakmicaz.
Okulun kapanması için milli eğitime de şikayet edip dilekçe vericez bunların hepsi olucak..
Kardeşim de hayata donse her şey daha güzel olacak.. her telefon caldiginda yüreğimiaz ağzımıza geliyor hastaneden arayip kötü haberi verecekler diye...
Dün annem kardeşimin yanına girdi gözleri açık boşluğa bakiyormus annem ellerini tutmuş konusturmus öpmus koklamis hiç tepki vermemiş. .
Kasilmalari olmuş. . Doktor hiç umut yok diyor....

Allah yardımcınız olsun çok geçmiş olsun.Görevliler işini yapmıyorlar akşam 6 olsun gidelim diyor.Orda çalışacak insanlar gönüllü olcak herkesi sokmuyacaklar.

Anıl005

Çıkmadık candan ümit kesilmez,Allah'ın ilahi takdiri...

Rabbim şifalar verir inşallah...

Okul ile konuşurken telefonunuzla ses kayıt yaparak konuşmaların hepsini kayıt edin elinizde delil olur...

anıl kardeş öncelikle geçmiş olsun,allah şifalar versin inşallah,bu toplumda bu kadar merhametsiz.bu kadar alçak insanlar nasıl yetişiyor anlamak mümkün degil,kardeşiniz zamanında hastaneye kaldırılsa belki bu kadar kötü durumda olmayacaktı,inşallah kardeşini rabbim annene ve sana bagışlar,ama hukuki olarak bu sorumsuz,vicdansız insanların en agır cezayı almasını sagla,bunların peşini bırakmaki böyle havyanlardan bile merhametsiz kişiliksiz insanlara ders olsun, rabbim yardımcınız olsun..

KÜREKÇİ
5 yıldır gittiği yer hiç kötü olay yaşamadım çok guvenmistik canımızı emanet ettik... evet aynen size katılıyorum sırf adlı vaka olmasın diye okulda tutmuslar çocuğu ambulans aransa hemen hastane 200mt yakinda zaten bu kadar ağır olmazdı kardeşim yürüyerek geri gelirdi eve... Bu keskeler mahvediyor insanı

nurgul37
Teşekkür ederim amin.

gönülyarası
Malesef okul ile görüşmuyoruz artık beni en son aradiklarinda içimdeki öfkeyi onlara kusup bir daha beni aramamalarini söyleyip telefonu yüzlerine kapatmistim. . Uzlaşma için bir kaç öğretmen de aramış ti onları da bir güzel tersleyip yine yuzlerine telefonu kapadım kimse aramadi bu zamana kadar. . İnşallah kardeşim iyi olur..

hakancan06
İnşallah iyi dualariniz için çok teşekkür ederim. . Çok Üzgünüz ben de bir anneyim. Ve en çok anneme Allah sabir versin cok kotu durumda...
Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın.
Şu byram tatili araya girdiği için çok şey aksadi. .
En ağır cezayı alacaklar elbette.. bizim canimiz yandı başkası yanmasın gerekirse gazetede duyuracam yayabildigim kadar yayacam. .evet doktorun dediğine göre okulda uzun süre kalmış en az 40 dk.. Adli vaka olmasın diye aramadilar tahminimizce

Allah acil şifalar versin kardeşinize. Gece gece çok üzüldüm. Size de Allah sabır versin, umudunuzu kaybetmeyin inşaallah, dua etmeye devam edin.

umarım kardeşimiz kurtulur :( o şerefsizler hainler zalimlerden Allah ım hesap soracaktır mutlaka ama siz olayın peşini bırakmayın. bir ihtimal olabilir.bakalım ne yaptılar çocuğa şerefsizler:mad:

Allah şifa versin çok üzüldüm gerçekten de kendimi sizin yerinize koyamadım inanın, artık kimseye güven kalmadığının açık örneği vicdansızlık insanlık dışı bu olay bir can bu kadar mı ucuz olur yarabbim, yüce rabbim ıslah etsin hepsini ne diyelim.

@Sky_Walker
Nefes aldığımız her an dua ediyoruz bir mucize olabilmesi için birazdan yine büyük umutlarla hastaneye gidilecek inşallah ilerleme vardır. . Yıkmasin umutlarimizi tekrar doktor..

@Suskun_Mutsuz_Umutlu
Biz de merak ediyoruz inanin.. en büyük duam ona çok acı cektirmemis olmalarıdır inşallah. . Biz iki kardeştik ben ve o.. artık yapayalnizim. . Beni seven melek yok artık. . Günlerdir içim sizliyor onsuzluk çok zor

@S3WD4
Allah kimsenin başına getirmesin.. Amin çok teşekkür ederim

@UnFeeLinq

Teşekkür ederim. . Şikayetçi olduk bayram tatilinin bitmesini bekliyoruz. ..
Savcılıktan kağıdı alabilmek için. .. pazartesi günü her iki avukat da işlemleri hızlandırmak için uğrasacak

Anıl005 çok geçmiş olsun. idareciler hakkında taviz vermeden gerekli hukuki işlemleri başlatın. ALLAH şifa versin. Yarın sabah bayram, bu bayram sizin bayramınız olsun inşallah.

kaderimsee çekerim..

Teşekkür ederim malesef annem bugün kardeşimi görmeye gitti.. Durumu aynı ciddiyetini koruyor.. Kardeşimin bilinç dışı kasilmalari oluyor. Bilinci kapalı. . Bayram bize zehir oldu malesef :(

Umarım kardeşiniz eski sağlığına kavuşur ve bunu yapanlar da hak ettikleri cezayı bulur...çok geçmiş olsun...

Çok şükür kardeşim hayatı tehlikeyi atlattı. .
Ama doktor ömür boyu yatalak kalacak diyor bilinci tamamen kapali.
Allahım çok zor çok. .

Geçmiş olsun kardeşim allah acil şifalar versin çıkmadık candan umut kesilmezmiş rabbim bu mübarek günde şifasını versin

Çok geçmiş olsun, çok üzücü bir durum. Son durumu nedir kardeşinizin?

Maalesef ama ülkemizde insan hayati cok ucuz . her seyden önce cok gecmisolsun rabbim size bagislasin kardesinizi yalniz engelli rehabilitasyonemrkezinde hic bir saglikcinin olmamasinormaldegilbir de ordaki egitmenlerin tamami ilkyardimegitimi almis özelegitimliinsanlar olmali . bogaza yiyecek kaciminda ilkyardimhayat kurtarir.ben kizima bile öylesi bir anda ilk yapmasigeeken seyleri ögrettim. ne olur neolmaz benimde kayniminkizi bogazina cekirdek kacmasi sponucu bogulurak vefat etti. o olaydan sonra hepimiz bu konuda yapilacakilk yardimin ne oldugunui ögrenmeye calistik. cokbasit bir ilk yardim ile belki hastaneye bile gitmeye gerekkalmadan atlatilabilirdi olay . yazik cok yazik. oyüzden ben hep büyükkücük herkesin ilk yardimegitiminden gecirilmesi gerektigidüsüncesindeyim.rabbim hastaniza sifa sizede sabitr veesin insaallah

Anıl005 çok üzüldüm gerçekten sabah sabah mübarek günü çok yıkıldım. Allah tez zamanda şifasını ihsan eylesin. benim yapabileceğim birşey olursa çekinmeyin lütfen. Allah şifasını ihsan eylesin inşallah.

Cok gecmis olsun.

Gelismelerden bizi haberdar eder misiniz? Suclular cezalarini aldi mi acaba?

Üst Alt