Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kardeşim ve ben ağır engelliyiz. Evde fizik tedavi görebilir miyiz?

gerald22

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar.

Kardeşim ve ben ağır engelliyiz. Her ikimizin raporuda % 90 ve Babam tarafından Bağkurdan yararlanıyoruz.

Acaba Devlet bizler gibi evden çıkmakta zorluk çeken engellilere Fizyoterapist gönderip, evimizde fizik tedavi uygularlarmı?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Teşekkürler..

en yakın fizik tedavi merkezine meyil atarak durumunuzu belirtirseniz mutlaka yardımcı olurlarr bi çok tanıdığım fizik tedavi görüyo

bir çok tanıdığım var demişsin. kendi evlerindemi görüyolar tedavilerini bilgin varmı? ayrıca tşk ederim ilgin için..

Sağlık Bakanlığı'na (ya da BİMER'e) başvurarak konuya dair talepte bulunabilirsiniz. Eğer evden çıkışınız mümkün değilse eve fizik tedavi uzmanı göndereceklerdir diye düşünüyorum. Israrcı olun... Orlardan olumlu ses çıkmazsa Cumhurbaşkanlığı'na yazın...

Bizde evde tedavi görüyoruz iki kardeş. Siz öncelikle rehabilitasyon merkezine başvurun onlar sizi yönlendirip ilgilenecekler. Getirip götürme işlerine rapor için.

evde saglik hizmeti nedeni ile aile hekimine danışınız ayrıca.en yakın hastanede fizik tedavi uzmanı varsa oraya yonlendirecekdir sizi.ya hastanede yatarsınız ,yada her gun sizi ambulans ile alip hasteney götürürler tedaviniz bitincede evinize getiriler.yasal uygulama bu şakilde ama uygulama ne şekilde olacak bende merak ediyorum.

geçmiş olsun

Arkadaşlar öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ediyorum.

Tam 5 fizik tedavi merkezinden mail yolu ile bilgi ve yol göstermelerini istedim. Sağolsunlar hiç bir fizik tedavi merkezleri cevap bile vermediler.
daha sonra Bimer'e mail attım derdimi anlattım ve ertesi günü beni tel ile arayıp bilgilerimi aldılar. ardından aile hekimim evime geldi tespit için. Şimdi beklemedeyim bir kaç güne kadar il sağlık müdürlüğünden hekimin geleceğini söylediler.

Yani anlıyacağınız başbakanlığa attığıım mail süreci hızlandırdı. Bakalım ne yapıcaklar bende beklemedeyim.

OturanBoğa;

abi bu sabah 3 kişi geldi alsancak devlet hastanesinden. uygulamalı bir kaç hareket gösterdiler bana ve kardeşime ki ben zaten onların gösterdiklerini biliyodum. bir daha gelcekmisiniz diye sorduğumda hayır dediler böyle bir hizmetimiz yok dediler. yani işin özeti anneme öğreterek bi kaç hareket gösterdiler bunları bunları yapcaksınız diye ve gittiler. bu nasıl bir iştir anlamadım hayal kırıklığı tamamen:S:S

Ersin, direkman BİMER'e şikayet edin ve eve düzenli olarak fizyoterapist gelmesi için talepte bulunuun.

en yakın özel fizik tedavi merkezine telefon ile başvurun rapor çıkarmak için yardım ederler. rapor çıktıktan sonra haftada 2 gün 1 er saat fizik tedavi devlet karşılıyor, eve gelirlermi biraz zor gibi benimde gitmem zor oluyor anlaştığınız kuruma bağlı eve gelme olayı. benim raporum çıktı geliriz dediler 2 kez geldiler sonra sorun çıkardılar araba ile evden sizi almarı kolay olursa gidin bence devlet bu hakkı vermiş. (bu işi devlet özel kurumlara verdi özel kurumlarla görüşmeniz gerek.)

oğlum %92 engelli evde fizik albilek için bende çok uğraştım sosyal hizmetlere miili eitim rehperliğe ısrarala gidip çok uğraştım cumhur başknalığına bimere yazı yazdım ama hiç bir yerden yanıt almadım.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.

Bimere ısrarla 2 kardeş evde fizik görmek istiyoruz maili gönderdim henüz cevap vermediler.

Cevap vermezlerse sizce son çare ne yapmalıyım???

sen bimeri hastaneleri veya başka biryere mail atma sen en yakın özel rehabilitasyon merkezlerini ara. bu merkezler önceden adı üstünde özeldi yani paralıydı devletde engellilere fizik tedavi vermeyi kabul edince bu işi onlara verdi. seni bimer yanlış yönlendiriyor. sen önce engelli oranı belirten raporu çıkarmalısın sonra o raporla Milli eğitime bağlı Rehabilitasyon Araştırma Merkezinden başvuru yapıp değerlendirmeden sonra fizik tedavi alman uygunsa sana 1senelik:mad: niye 1 senelikse... belge verilir sende istediğin en yakın özel rehabilitasyon merkezleri ile anlaşırsın eve gelir veya gelmez bilmiyorum. yani eve geliriz diyen bir kurum bulursan bimere felan gerek kalmaz özel rehabilitasyon merkezlerini ara yardımcı olacaklardır işin ucunda para:p var.

elimde kardeşimin ve benim devlet hastanesinden almış olduğumuz heyet raporlarımız var. yine milli eğitime gidilmesi şartmı?

evde fızık alabımek

meraba alah yardımcımız olsun oluma evde fızık alabılmek icin cok ugraştım telufonla ayrıca kedım gıdıp goruşup ısrarcı oldum yok cevap parayla yapdırın evınızıfizık merkeslerın yakınına taşının bunun başlka yolları olmalı bır duyum aldım ssp hastalarına bır mıllet vekılın baskısıyla ssp hastaları tesbıt edılıp evlerınde fızık verıcekmış onaylanmış

elimde kardeşimin ve benim devlet hastanesinden almış olduğumuz heyet raporlarımız var. yine milli eğitime gidilmesi şartmı? (evet gerekli ama sen yazdıklarımı okumuyosun gibi.)

estafurullah okuyorum tabikide.. hastaneleri biliyosunuz tekrardan rapor almak için çok uğraştırcaklarını bildiğim için şuan elimde olan raporla gitsem olurmu anlamında söyledim.. teşekkür ederim ayrıca ilgin için..

bencede şikayet et ve hakkını ara ben 4 ay önce düştüm ve omirilik zedelenmesi geçirdim kısmi ferç geçirdim fizik tedavisi gördüm ve şu an yürüyorum destekli biçimde fizik tedavisi al çünkü çok önemli Allah yardımcın olsun...

Üst Alt