Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Karpal tunel sendromu hastası eşim çalışmakta zorlanıyor. Ne yapmalıyız?

pashandre

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Karpal tunel sendromu yüzünden eşimin ağrıları hat safhaya gelmiş durumda. Devlet memuruyuz ve amirlerimiz son derece insafsızlar !!! Meslek hastalığı grubuna giren bu rahatsızlıkla alakalı, rapor mu alınması gerekiyor yada önce ameliyat mı olmak gerekiyor ? Hem biyolojik hem psikolojik savaş halindeyiz. Kimse başına gelmeden anlamıyor NE yapmamız gerekiyor yardımcı olur musunuz ? nereye başvuracağız ne yapacağız ?

ameliyattan önce kesinlikle meslek hastalıklarına git bendede karpal var ameliyattan sonra agrıların artıyor 05326453143

Meslek hastalığından dolayı karpal tunel olanlar ameliyat olsalar bile iyileşmiyorlar.. Çünkü etken faktör yine aynı.. Bende de var her iki elimde.. 1 yıl önce teşhis kondu.. Bileklik taktım. geçmezse ameliyat dediler.. Geçmedi... Bilgisayarcıyım,diyabetim,tansiyon hastasıyım ve psikiyatrik tedavi görüyorum dedim.. hııımm .. 1 yıl sonra etraflıca düşünürüz demişlerdi.. Ağrılarım biraz azalmış olsa da devam etmekte ve sol serçe ve yüzük parmağın bir hayli kötü.. Ameliyat olanları da gördüm.. % 80 i yeniden tunel olmuş...

tekrar karpal oluyor ama kaslarda erime varsa mutlaka olması gereke bilir benim iki bilekte ameliyatlı halen karpal var ayrıca dirsek v omuzdada sorun oluştu yani bu iş yukarı dogru cıkıyor
tel no 532 645 31 43

foruma ilk mesajı yazdığımdan bu yana yazamadım. bursa balıkesir orası burası derken ameliyatı olduk. 45 gün istirahat raporu verdiler çözüm değil. sgk, sağlık bakanlığı, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına kadar her yeri aradım. mesleki hastalıklar hastanesi sevk olmadan kabul etmiyor. Ayrıca eşim devlet memuru olduğundan dolayı da SGK sevk yapmıyor nedeni ise kanunda Emekli sandığına bağlı olanlar mesleki hastalıktan yararlanamazlar diyorlar.

Fakat ben geniş bir araştırma soruşturma ve kovuşturmanın ardından 2012 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı kanunun ilk iki maddesine istinaden 14.maddesini okudum ardından tekrar csgb nı aradım. Alo 170 ile görüşmelerim sonuç verdi. DEVLET MEMURLARI DA ARTIK BU DURUMDAN YARARLANABİLİYOR. ÇÜNKÜ MALULLÜK HAKKI ORTAYA ÇIKIYOR. Ancak şöyle bir durum söz konusu: sağlık kurulundan rapor alacakmışız. Yani devlet hastaneleri ve fakülte hastanelerinden. Ben kanunların kurbanı olmamak adına sevk isteyeceğim istanbul meslek hastalıkları hastanesine. BİLGİSİ OLMAYAN ARKADAŞLARLA PAYLAŞMAK İSTEDİM.

Paylaştığım bilgiler dışında yapmam gereken başka bir şey varsa lütfen paylaşın. Yararlı olabildiysem ne mutlu bana.

Saygılarımla, Pasha... geniuson@msn.com

Bilgilendirme için teşekkürler efekan. Gelişmeleri paylaşmayı sürdürürsen çok yararlı olur.

Aynı şekilde, benzer deneyimi olan arkadaşların da paylaşımlarını bekliyoruz

Üst Alt