Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas erimesi hastalığı ile nasıl mücadele ediyorsunuz?

emrett

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Bu hastalıkla savaşmak için ne gibi yollara başvuruyorsunuz:confused::confused::confused: Yardım edin deneyimlerinizi ve elde ettiklerinizi yazın lütfen... Ben de kas erimesi hastasıydım ama çok da güçlüydüm ancak geçen sene bir enerji içeceği içmemle dünyam karardı şimdi sokağa bile çıkamıyorum... Yok mu bir tedavisi ya da güçlendirici birşeyler...

yaşınız kaç bende kas hastasıyım bunun tedavisi moralini düzgün tutacaksın ben neden böle oldum diye içine kapanmıcaksın insanlardan uzaklaşma devamlı birileriile sohbet etki rahatsızlığını kafana takma birde hareket çalış mümkünse fizyoterapiste fizik tedavi yaptır en azından seni rahatlatır eğer istanbulda isen floryadaki kas derneğine uğramanı tavsiye ederim çok geçmiş olsun

google dan sma tedavisi falan yazın çıkar :)

elinizden geldiği kadar fizik tedavi almaya calısın; çünkü şu anda bu hastalıgın ilaçla veya baska bir şeyle tedavisi yok.
neyse ki araştırmalar var, umutla bekliyoruz.
yüzme, spor.. hareket etmenizi sağlayacak her türlü işi yapabilirsiniz.
mesela ben, sürekli hareket etmeye calısıyorum, ellerimi ve kollarımı kullanmaya daha cok özen gösteriyorum onların kısıtlanmasını olabildiğince önlememiz gerekiyor. boş vaktimin cogunu mutfakta harcamaya calısıyorum, tabii sağlıklı bi insanın hareketinden daha yavas oldugum için işlerim biraz geç bitiyor ama olsun :)
En önemli şey hareket. hı bir de umudu kaybetmemek gerek :)

İki çocuğum kas hastasidir hiç bir ilaç yok göz göre göre çocuklar eriyor 😭😭

Üst Alt