Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastalıklarında kök hücre ile iyileşme henüz söz konusu değil

Biz sma hastaları bu VPA adlı ilacı biliyoruz. Bu ilaç şimdiye kadar smn2 yi bi ölçüde de olsa yükselttiği için bazı kriterlerde uygulanma şansı var. Ama birçok bu kriterlere bakmadan tüm sma hastaları ilaç çıkmış diye denedi ama tabii sonuç olumlu olmadı herkeste. Çünkü hafif seyreden tip 3 teki hastalar sma nın bir bölümünü oluşturuyor. SMA 1 SMA 2 ve bazı ağır SMA 3 ler de bu ilacın etkisi olmadı. Ama hafif seyirli bir sma ise eğer başka da bir müdahale söz konusu olmadıından bu ilaçla bir-iki yıl oturmanın engellenmesi bile önemlidir ama bu durumda hala bir tedavi yok demektir. Haluk hoca sma ve DMD gibi öksüz hastalıklarda uluslararası bilim platformlarında görevli bir bilim insanımızdır. Bilediğimiz bilimsel konularda,bize ilaç sunmadığı için sırf eleştirmek adına yorumlar yaşamımıza pozitif şeyler katamaz. Oysa, diğer konularda da bu derece irdeleyici olabilsek daha olmayan tedavi söylentilerinin tuzağına hemen düşmezdik.

benim tip3 hafif seyirli sanırım 10 yıl oldu hala yürüyebiliyorum,kanepe ve sandalyeden kalkabiliyorum tutunarak tabi:eek:kaldırıma düşmüşsem debelenerek 1 kaç dakikalık mücadele ile kalkıyorum:)tamamen yerdeysem ben kalkmıyorum kaldırıyorlar:D kesinlikle eliştiri amaçlı yazmadım sadece merak ettim :p onca doktor hastane gezdim hiç biri hiç bi ilaç tavsiyesinde bulunmadı ve vpa adlı ilacın adını görünce bi umut soruyum dedim ;) sadece e ve b vitamini verdiler bir süre sonra bıraktım zaten.Hasta olarak en iyi birbirimizi anlarız sanırım:( en küçük umutlara yelken açmaya her türlü olasalıgı denemeye hazırız bize karşı umut vericimi olunmalı yoksa gerçekcimi çözemedim her halukarda hayal kırıklıgı yaşıyoruz nasılsa umut verici olunması daha güzel sanırım:D umut umutdur:cool:

Almanya da, xcell' lin de aralarında bulunan bazı merkezler yakın takibe alınanlar a

Merhaba,

Sanırım Almanya' dan bu haber konuya açıklık getirecek. Bu Almanya nın özeleştirisi değil mi?

ALMANYA'DA, XCELL'LİN DE ARALARINDA BULUNAN BAZI MERKEZLER YAKIN TAKİBE ALINANLAR ARASINDA
----------------------

News

Germany tightens law on stem cell treatments

Ned Stafford

1 Hamburg

Treatments in Germany involving adult stem cells will be more closely regulated after revision of Germany's medical products law received final approval by the Bundesrat, the upper house of parliament.
The Bundesrat approved the revisions on 10 July, just over two weeks after the German Society for Neurology and the German Parkinson Society issued a joint statement warning that patients with Parkinson's disease should not undergo treatments involving bone marrow stem cells. Such treatments are being offered around the world, including at the XCell-Center in Cologne, the societies said in the statement on 23 June.
The XCell-Center began operating in Cologne in January 2007, since when "more than 1600 patients have safely undergone our various stem cell treatments," the centre's website states. The website (Stem Cell Clinic - Adult stem cell therapy ? XCell-Center), available in 10 languages, gives a detailed overview of treatments, describing bone marrow extraction; isolation, analysis, and concentration of the stem cells in . . .
Germany tightens law on stem cell treatments -- Stafford 339: b2967 -- BMJ
Ayrıca, bu linkte ALS derneği sayfasındaki bu yazı ile ilgili bilgi var.
http://www.als.org.tr/haber_detay.asp?haberID=123

enson mesaj 2009 da yazılmış.sonra kimseden ses seda çıkmamış.bıraktımı herkes bu kök hücre ilaç çalışmalarını takip etmeyi.?o yıllarda hiçbirşeyden haberi olmayan bi sürünün içindeymişim meğer.taa ki kızım doğana kadar.şimdi aranızda en acemi benim daha tam teşhisi bile koyulamadı 8 ay oldu ama nereden başlayacağımı bile bilmeden deliler gibi saldırıyorum etrafa.ilk doğdugunuz zamanları yada hastalandıgınız ilk günleri düşünün ebeveynlerinizin neyi yapmasını isterdiniz o yıllarda neyi atlamış olabilirler bir fikir verin ben yapmayayım bari aynı hataları??

[FONT=helvetica]Değerli Ailelerimiz,[/FONT]
[FONT=helvetica]Hocamız Ercüment Ovalı'nın DMD projesinde yapılan analizler sonucunda gelmiş olduğu aşamaya yönelik açıklamasını aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.[/FONT]
[FONT=helvetica]Yapılan çalışmaların, bundan sonraki çalışmalara ışık tutarak daha iyi sonuçlar alınacağını umuyor, sağlıklı günler diliyoruz.[/FONT]
[FONT=helvetica]Saygılarımızla
DMD Aile Birliği KAYNAK:https://www.facebook.com/AileDMD/
[/FONT]

Merhaba arastırmacı arkadaslarım yazılarınızı yenı okuudum 2009dan berı acaba hala sonuclanmadı bende merakla beklııyorum cevaplarınızı sonuclar ne oldu

Üst Alt