Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kayınvalidem için Evde Bakım Aylığı alıyorum. Bağ-Kur'lu olursam bu aylık kesilir mi?

yakomoz

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
ben evde bakım aylığı alıyorum. sosyal yardımlaşmanın kadınlara tanıdığı fırsatı değerlendirmeyi düşünüyorum, ama esnaf olarak kayıt olmam lazım. bu işi eşimin düzgün bir işi ve sigortası olmadığı için yapmak istiyorum. geliri de fazla değil. ben bağkur'a kayıt olursam acaba maaşım çalışıyo gözüktüğüm için kesilir mi?
çünkü eğitimi ben aldığım için benim müracat etmem lazım. bana bu konuda uzman kişilerin bilgilendirmesini istiyorum.

Aile de kişi başına gelir 305 YTL yi gecmediği sürece sorun yok.
Ancak kayın validenizin bakıcısı siz iseniz SHÇ "hem çalışıp hem nasıl bakıçılık yapacaksınız?" diye sorabilir.

Teorik olarak Bağ-Kur'lu olmanız Bakıcı olmanıza engel değil. Yeter ki gelir durumu öngörülenin üstüne çıkmasın ve bakımı yapılan kişinin bkımı aksamasın (bunu Kurum yetkilileri denetler ve sorar)

Üst Alt