Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kayıtlı olmadığım sağlık ocağına gidemez miyim!?

06serpil

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar birşey sormak istiyorum. BİMER'e şikayette bulunacağım.

sabah işyerime çok yakın olan sağlık ocağına bir test yaptırmaya gittim. daha kapı önünde kapıyı açan muhtemelen sekreter gibi biri bana oraya kayıtlı olup olmadığımı sordu kayıtlı değilim iş yerim buraya çok yakın iştende izin alamıyorum. sabah geçerken buradan tahlili yaptırayım dedim.oda kusura bakmayın kayıtlı değilseniz yapmıyoruz dedi.ama benim bildiğim oluyor dedim.o arada hayatımda gördüğüm en küstah suratsız doktor çayını almış geçiyordu yanımızdan hayır il dışından gelmiyorsanız bakmıyoruz dedi ve geçti ama tavrı çok çirkindi. bu konuda bildiğiniz bir şey var mı? engellilere yönetikte olur.

ben şöyle bir yazı buldum ''Tüm gün evinden uzakta çalışan kişiler iş yerlerine en yakın ASM ye gidebilir mi?
İlk 3 ay gidebilir, ancak başvurduğu aile hekimi onu kendi aile hekimliğine yönlendirecektir. Misafir hasta kavramı sadece il dışı ziyaretlerde geçerlidir. Hasta, il dahilinde kendi aile hekimine gitmek zorundadır.''
bu yazı doğru mu ?

birde sağlık ocakları çalışma saati 8:00 de mi başlıyor benim bildiğim öyle ama bunlar hep 8:30 da açılıyorlar.bu durumu şikayet edeceğim...

Malesef kayıtlı olduğunuz sağlık ocağı dışında bir sağlık ocağında muayene olamıyorsunuz.
Zaten acil durum olsa hastaneye acile vs gidilir diye düşünülüyor sanırım.

Geçmiş olsun

ilk 3 ay gidilebilir diye okudum ama??? mantık olarak sağlık ocağının bana ne yararı varki ozaman sabah 7 de evden çıkıyorum akşam 6:30 da işten çıkıyorum. yani bu arada gidemem izin almam gerekiyor. ama patronda gıcık olduğu için zor. ama mantık olarakta iş yerine yakın sağlık ocağına gidip gelmem işlemleri yapmam maksimum yarım saat sürer ama kendi aile hekimimde bu zaman 2,5 saati alır.çalışanların işyerlerine yakın asmlere gitmesi mantıklı bence...

Aile Hekimliği başladıktan sonra 3 aylık bir süre boyunca Sağlık Ocağı sistemi aynen devam edecektir.
(Bu 3 aylık süre hekimin gelen hastayı geri çevirmemesi ve sağlık hizmetinde bir kargaşa yaşanmaması amacıyla öngörülmüştür.
Bu süre boyunca Aile Sağlığı Merkezlerine gelen hastalar tedavileri yapılarak bağlı bulundukları aile hekimine yönlendirileceklerdir.)

Üst Alt