Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaynakçıyım. Meslek hastalığı sonucu Kronik Bronşit teşhisi kondu. Haklarım..?

ontselis

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iyi Günler Benim bir sorum olacakti dün ist meslek hast hast sevk edilmiştim gittim sevkimin nedeni Astım şüphesi idi Meslegim Argon kaynakcisi (paslanmaz) ilk gitimde 1 aylık tedavi uygaladiler dün gittimde ise bana tozsuz Dumansız ortamda calişir diye rapor vereceklerini söylediler daga raporu almadım sali günü verilecekmiş teşhis Kronik Bronşit dediler bu raporun amaci nedir ben bu raporla ne yapabilirm 12 senedir kaynakcıyım meslegimi deiştirmem gerek Argon Kaynagini Zararlarina baktiğimda Astım Kronik Bronşit Böbreklere Kalici Zarar ve üreme sistemi Sorunlari var bu konu hakinda yardım almak istiyorum bundan sonra ne yapabilirim ilginiz için şimdiden tşk ederim iyi forumlar..

meslek hastalığı tespiti için başvurdunuz, değil mi? SGK'dan sevk aldınız mı, yoksa doğrudan kendiniz mi gittiniz hastaneye?

Hastane bulguları yazıp SGK'ya gönderir, SGK Meslek Hastalıkları Sağlık Kurulu da son kararı verir. O karara itiraz dilekçesi ile itiraz edebilirsiniz. Bu itirazı da Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu değerlendirir ve nihai kararı verir. Bundan sonra itiraz yolu kapalıdır, tek yol dava açmaktır...

ben ilk olarak is yerinde rahatsizlandim sakaray egitim arastirma hst gittim ordaki doktorum beni meslek hast sevk etti biz rapor veremiyoruz meslesk hst rapor verir dedi ilk sevkte mesleki maluliyet tayini diye sevk etti 2 ci sevkte istiratli ve calisirkenki durumumu yazip sevk etti

banada astım bronşit dedlier.tozsuz dumansız ortamda çalışamaz raporu verdiler...

raporla işyerime gittim.patron tabi biraz nazlandı.böyle rapor mı olur dedi tozsuz ve kokusuz bir ortam mı var dedi.iş güvenlik uzmanı ve doktorla konuştuk.sonuç ise
1.ci seçenek tazminatımı alıp işten ayrılabiliyorum
2.seçenek işveren sana verbilecek uygun işim yok deyip tazminatını verip çıkartacak
3.seçenek sana uygun iş verecek

diyelimki seni işten çıkardı ama sana verbilecek bir işi vardı ise işe iade davası açıp(1 ay içinde)kazanırsan 4 maaş alıyorsun işine geri dönüyorsun.
benimkiler beni ambara verdi.şimdilik böyle idare ediyoruz...

Üst Alt