Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaza geçirdim. İdari polisliğe geçebilir miyim?

Fözçelik

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar herkese merhaba.11 yıllık memurum Haziran 2008 girişliyim.Yaklaşık 5 ay önce görev esnasında yolun karşısındaki aracı kontrol etmeye geçerken kırmızı ışıkta geçen bi araç bana çarptı.Sonucunda beyin kanaması Sol kol humerust şaft parçalı kırık 15 cm e yakın bi platin takıldı ve çıkmayacak ayakta malleol kemiği kırıldı vida atıldı.Şuan beyinle alakalı şükür bişey yok.ama kolumda hareket kısıtlığı var kolumu tam kaldıramıyorum.Ayakta hafif bi aksama var.Bugün kurula sevk ettiler.Bu durumda idari polisliğe geçiş yapabilirmiyim.zannedersem idari polislik için maluliyet şartı var.Bu olanlardan malullüğü hakediyormuy
um.Bunun için bir yere müracaatmı etmem lazım.

Kardeş bende Teror saldırısında yaralandım hangi ilde çalışıyorsun sen personel şubene başvuruda bulun 2330 a göre nakti tazminat talep et sonrada vazife malulluğu için başvuruda bulun

Ben de 2006 da polis olarak mesleğe başladım 2010 yılında psikolojik sebeplerle gih oldum ama hastalık ilerledi malülen veya erken engelli emekli olmak istiyorum bir süre daha çalışıp ne önerirsiniz.

sokrates

Sokrates devrem benimde çok fazla bilgim Yok benim evraklarda daha sgk da ne olacağı konusunu araştırıyorum ama emekli olduğun taktirde maaş bayağı düşüyor diye biliyorum

mssasmaz02 benim asıl merak ettiğim konu kontrol muayenesi kimi konur diyor kimi konmaz diyor ben 5 yıl daha çalışıp emekli olmak istiyorum zaten devamlı laç kullanıyorum kaç defa hastane de yattım .

İşte bu kontrol muanesi muamma bende onu araştırıyorum ama net bişey bulamadım özellikle 5334 sayılı kanunda Yok 2008 öncesi başlayanlarda 5334 sayılı kanuna tabi oluyor önümüzden sgk dan görüş sormak lazım ilerki süreçte onu yapacağım ben bakalım ne cevap verecekler

Fözçelik

Trafik kazasından 2330 üzerinden işlem yapılmaz. 5534 sayılı yada 5510 sayılı kanun kapsamında değerlendirilir ve evet kesinlikle malüllük alrısınız. Peşini bırakmayın. Evraklarınıza sahip çıkın .

İlk olarak idari büronuza gidin ve personel şb ye sunulmak üzere Görevde geçirdiğiniz kazayı anlatır dilekçenizi yazıp İadari Polislik ve Vazife Malüllüğü durmumun incelenmesi iççin hakem hastaneye sevkimin yapılmasını istiyorum deyin.

Dilim raporu için Beni hastaneye sevk ettiler.6 ay sonra tekrar görüneceğim tedavi devam ediyor dediler.Malulen emeklilik için nasıl bir yol izlemem lazım.Birde 2330 dan tazminat talebinde bulundum doğrumu yapmışım

doğru yapmışsın nakti tazminattan sonra vazife malulluğu için başvuruda bulun. ildeki personel şubelerde sağlık masasına sor onlar yönlendirir Hakkında hayırlısı olsun.

Üst Alt