Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaza sonrası bir nevi serebral palsi oluşması..?

SGB

Aktif Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
2
Merhabalar 12 yıl önce geçirdiğim beyin kanamasına bağlı olarak bende bir çeşit selebral palsi hastasıyım. Geçirdiğim kanama çok ağır olduğı için çok fazla ilerleme kaydetme rağmen hala spaste ile mücadele etmekteyim, kanamadan sol tarafım etkilendi yürüyorum ve yürüdüğüm için ayağım hızlı birşekilde düzeliyor fakat sol elimdeki spaste ile başım dertte
elimi kullanmama izin vermediği gibi, kolumdaki kasılma yürüyüşümü olumsuz etkiliyor, en ufak bir stres motivasyon düşüklüğü spasteyi acayip tetikliyor bildiğiniz gibi, fizik tedaviye devam ediyorum spastenin gölgesinde:( sizlerede sormak istedim acaba benim durumumda olan bi arkadaş var mı ? varsa bu spaste ile yaşama konusunda bana vereceği tavsiyeler var mı...?

tavsiye şu takmayın kafanıza birde botoks yaptırabilrsin uzman bir dr eşliğinde kasılmaları önlüyor ama 6 ay gibi ben yaptırıyormuyum hayır en son umuttepede yaptırmıstım ultrason eşliğinde

bugün kelime oyunu yarışmasında serebral palsi hastası bir kız katıldı,kendisi dernek üyesiymiş tuğba adlı bir bayandı..

Üst Alt