Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaza vefatla sonuçlandı. Tazminat ve emeklilik durumu ne olur?

Mağdur071

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkeze geçmiş olsun arkadaşlar, sizlerin değerli yorumlarınıza ihtiyacım var , belli ki çok tecrübelisiniz , benim babam 2012 yılın 5. Ayında otelde elektrik çarpması sonucu vefat etti bilir kişi %75 otel haksız %25 babam haksız kanaati verdi, otelin elektrik şefi otelde gerekli teçhizatlar yoktu deyip noterden huzurunda çıkışını almış otelden ,otel sahibide babamın elektrik şefine gel bizim yanımızda dur bizden yana ifade ver seni genel müdür yapalım gibi ithamlarda bulunmuş,bu yazıların hepsi kayıt altında,yerel mahkeme en son 210 bin maddi eşine 75 bin manevi eşine 50 şer bin lirada biz 2 kardeşe verdi yargıtaua gönderdi fakat yargıtay bu çok dedi ve bozdu, şuan tekrar mahkeme ve elektrik odalar başkanlığından maaş ortalaması felan istenmiş bilirkişiler şimdi tekrar bakıyorlar, siz değerli kardeşlerim sizce ben bu 6-7 yılın sonunda cebime giren ne kadar tazminat davası alırım ?? şimdiden teşekkürler

TECRÜBELİ ARKADAŞLAR LÜTFEN BENİM DURUMUMU BİR YARDIM EDİN HESAPLAYALIM, BENİM BABAM 2012 YILININ 5. AYINDA ELEKTRİK KAZASINDA OTELDE VEFAT ETTİ , BİLİRKİŞİ %75 OTEL SUÇLU %25 BABAM SUÇLU DEDİ , OTEL SAHİBİ BABAMIN ELEKTRİKCİ ŞEFİNE GEL BİZDEN YANA İFADE VER MÜDÜR YAPALIM SENİ FELAN DEDİLER FAKAT ŞEF NOTER HUZURUNDA İSTİFA ETTİ BU YAZILARDA MAHKEMEDE KAYIT ALTINDA, DOSYAM 2016 NIN SONUNDA YARGITAYA GİTTİ 2017 nin sonunda fazla bu miktar diyerek bozularak geldi 210 bin TL maddi eşine 75 bin manevi eşine yanı anneme ben ve kardeşimede 50 şer bin manevi vermişti bozdu fazla diyerek, babamın yaşı 48 di Vedat ederken asgari ücret alıyordu , ve özellikle emekliydi emekli maaşını çekmekteyiz 1350 lira olarak annemde emekli onunda asgariaini çekiyoruz şimdi TAZMİNAT KESİNLEŞİNCE EMEKLİDEN DÜŞERMİ soruyorum siz değerli kardeşlerime MURD İRON SONUÇ SİZCE NE OLUR, AVUKATLA ANLAŞMAMIZ %25 BİZİM CEBİMİZE NE KALIR ,TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN

Mağdur07

Babanızın %25 kusur oranı alacağınız tazminat miktarından düşer. Babanızın yaşı 42 olduğu ve asgari ücretle çalıştığı için çok yüksek bir tazminat beklemeyin. ayrıca kimse sizin ne kadar alacağını bilemez TR de insan canına verilen değer 210bin tl ise yaşamayalım daha iyi Yargıtay bu para çok diye bozmuş zaten sizin için iyi bir sonuç değil Allah yardımcın olsun.

Mağdur07 Öncelikle davanın neden bozulduğunu öğrenmelisin. Avukatına sor iyice öğren. Maddi tazminat mı bozuldu? yoksa manevi tazminat mı? Bu sorunun cevabını avukatın bilir.

Maddi tazminatlar belli kriterlere göre hesaplanır, bu yüzden bence maddi tazminat bozulmamıştır.

Manevi tazminatlar yargıtay tarafından yüksek görülmüş olabilir. Manevi tazminatlarda zenginleşmeme şartı aranıyor. senin yazdığın manevi tazminatlar biraz yüksek duruyor. Bence annene 40-50 binTL. çocuklara 30-40 bin TL gibi tazminatlar çıkabilir.

Gönül ister ki yurt dışında olduğu gibi ülkemizde yüksek manevi tazminatlar verilsin. Maalesef ülkemizde manevi tazminatlar düşük veriliyor. Benim tahminim manevi tazminat yargıtay tarafından çok görülmüş olabilir bu yüzden karar bozulmuş olabilir.

diğer konu dava açarken dava dilekçenizde yasal faiz talep ettiyseniz, tazminatınıza kaza tarihinden itibaren tazminat size ödenene kadar yasal faiz uygulanacak.

Tazminattan sonra annenize bağlanan maaşta kesinti olacağını sanmıyorum. Benim tazminat davalarım bitti bende bağlanan maaştan bir kesinti olmadı.

TR123 dedigi gibi önce ne amaç ile karar bozuldugunu en iyi avukatından ögrenebilirsin eger avukatın bilgi vermekte tatmin olmuyorsan bu aralar E Devlet şifren varsa E devlet gir ve uyuptan dosyanı detaylı olarak inceleyip neden kararın bozuldugunu ögrenirsin benimde tahminim maddi tazminatın da bir kaybın olmamızdır.lakin annene ve sizi veriren manevi tazminatları cok görmüş olabilirler o yüzden karar bozulmuşdur.Ayrıca annenizn aldıgı emekli maaşda bir kesindi olmaz zaten tazminat hesabında babanızın %25 kusuru ve ssk nın psd degeri düşmüşdür o yüzdem annenizin aldıgı maaşlarda kesinti olmaz düşüncesindeyim,

TR123 dedigi gibi birde kaza tarihinden itibaren yıllık faiz işlemekte bunuda hesaba kayabilirsiniz

Tekrar yargıtay hangi kararları bozmuş onu detaylı ögrenin dosyayı tümden bozması cok zor,

öncelikle ilgileyip yanıt yazdığınız için minnettarım arkadaşlar , dosyam maddi parasal yönden bozuldu asgari ücret alan birinine bu tazminat ödeneği çoktur denildi maddi manevi bozdu , 210 bin maddi 175 bin tl 2çoçuk dahil maneviydi, şimdi sizlerden fikir yürütmenizi istiyorum, 2 ay sonra son mahkemem var yerel mahkeme karar verip yargıtaya göndericek, sizce asgari ücret alan vefat eden babamın tazminatı ne olur , avukatla %25 anlaştık %25 hata payı kesintisi varmış bide bunuda burada öğrendim, sizce kesintiler çıkınca bize ne kalır ?

Mağdur07

bilirkişi hesaplama yaparken %25 kusur oranını düşmüştür zaten. eğer babanızın yaşı 25 ve üniversite mezunu olsaydı ve brüt maaşı 5bintl olsaydı iyi bir tazminat alırdınız. 210bin tl tazminata çok diyen Yargıtay bir insan canı gitmiş bu para bence az daha yaşı 42 Allah rahmet eylesin. insana verilen değer ortada gelişmeyen ülkelerin kaderi bu maalesef utanmalıyız.

Üst Alt