Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendime hobi arıyorum, ne yapabilirim?

Reyhanman

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
30yaş üstü bekar memurum
Hafta içi 17.00 dan sonra
Hafta sonu ise her iki gün boş vaktim var.
Pek sosyal değilim, dışarı çıkıp gezmekten zevk almıyorum

Hobi olarak bilgisayarda oyun oynamayı denesem de hem oyunlarda başarısız oldum hem de tutkuyla 16 yaşlarımdaki gibi tutkuyla bağlanamadım.
Bilmiyorum ne yapacağımı, ekonomik durumum iyi

Son günler müzik dinlemekten de bıktım
Film dizi izlerken 1 saat sonra sıkılıyorum
Kitap okumayı sevmiyorum
Tvde açık spor kanalları olmasına rağmen nadiren canlı yabancı lig futbol maçlarını izlerim

Ayrıca ilaç kullanıyorum Psikolojik tedavi de görüyorum
Engelim Psikiyatrik, eski halime göre daha iyiyim ama yeterli kadar iyi olmadığımı görüyorum

Öneriniz nedir?
Bisikletim vardı,çalındı. Hava iyi olunca arada çıkıp geziyordum

Kardeşim öncelikle avatarındaki tavşandan kurtul ve sana tavsiyem evlilik yap ama hobi olarak değil, Sonrasında zaten o sıkıldım dediğin şeylerden keyif alarak yaşarsın

benim şahsen iki ciddi uğraşım var...motosiklet ve masa tenisi...ikiside bana hem harika çevre kazandırdı hemde ilk günkü gibi sıkılmadan bu akşam olduğu gibi zevk veriyor..bu akşam 19-21 Bayrampaşa İBB Salonunda maçım vardı 5 farklı kişiyle oynadım..ulaşımıda motorumla sağlıyorum..gayet mutluyum...yıllardır böyle...

Kardeşim öncelikle avatarındaki tavşandan kurtul ve sana tavsiyem evlilik yap ama hobi olarak değil, Sonrasında zaten o sıkıldım dediğin şeylerden keyif alarak yaşarsın

evlen dedin ama psikolojik tedavi sürecinde olduğunu yazmış...sorunları aşmadan evlenmesi sence doğru bir zamanlamı...

Haklı olabilirsin, evlilik kolay bir süreç değil ama tecrübe ettiğim kadarıyla psikolojik rahatsızlıklarda tam iyileşme beklememek lazım, yıllar hızla geçiyor, kervan yolda düzelir mantığıyla harekete geçmek en iyisi. Tabi ben böyle mutluyum demezsen.

sanatın herhangı bır dalını hobı oılarak goremıyormusun en azından dene derım
resım yapmak boyalarla hasır nesır olmak ne kadar hos bır ugrası
ekonomık durumun ıyıyken heykel kursu dusunemezmısın
kımbılır ne kadar hos bır ugrası heykel yapmak
oturdugun yerde sanatla ugrasmak ıstemezsen sessız sakın dogada gezın
oyle severımkı sırıl sırıl akan derelerı
dumanlı dagları
masmavı gokyuzunu
hele hele denızın dalgalarını

Haklı olabilirsin, evlilik kolay bir süreç değil ama tecrübe ettiğim kadarıyla psikolojik rahatsızlıklarda tam iyileşme beklememek lazım, yıllar hızla geçiyor, kervan yolda düzelir mantığıyla harekete geçmek en iyisi. Tabi ben böyle mutluyum demezsen.

bir örnek vericem şimdi sana...

bu grupta Ankara da yaşayan memur bir hanımefendi arkadaşım var..dünya tatlısıdır kendisi...2007 lerden beri tanırım ilk foruma üye olduğum zamanlardan...kas hastası..MS...şu an evli...bu kas hastalığı nedeniyle çocuk doğurmuyor Anne olmuyor...olmadı...çocuğuna bu hastalığın geçmemesi için...düşünebiliyormusun fedakarlığı...yani Dünyanın en muhteşem duygusu Annelikten doğmamış bebeği etkilenmesin diye prensip gereği karar almış...ve çocuk yapmadılar...bu böyle bişey dostum..engelli bireyler her zaman fedakar olmak zorunda bırakılmışlar..toplum aile hatta bizi yaradan Allah bile ...hep engelli insanlar hayattan mahrum bırakılmışlar..sistem bu şekilde işliyor ve öğretilmiş ezberletilmiş kanıksatılmış kader diyorum ben buna...

bedensel engelli dostlarım için yazdım bunu ama...ruhsal problemleri olan dostllarım hiç olmadı..onların tedavi süreçleri veya yaşadıkları hakkında en ufak bir fikrim bile yok...herkes bir kaderdir yaşıyor...ben böyle kaderin ta aq...

Aklıma gelen seçenkelerden bir kaçı: - Motosiklet - Müzik Aletlerinden birini veya daha fazlasını çalmak - Yürüyüş, gezi - Spor vs diye uzar gider liste

Bisikletin çalınmış kiralayabileceğin belediyelerin koyduğu bisikletler de olur yine alıp iyi muhafaza edeceğin bisiklette olabilir. Say say bitmez seçenekler ilgi alanın hangisidir bilemiyorum seç beğen al. :)

Hobi sanki günlük hayatta mutlaka yapılması gereken bir zorunluluk gibi algılanıyor. Oysa hobinin temelinde bir işi gerçekten severek yapma duygusu yatar. Yani kısaca ben kendime hobi arıyorum demek veya birilerinin size hobi tavsiyesinde bulunması bana biraz saçma geliyor. Bu yaşa kadar zaten neleri yapmaktan hoşlandığınız az çok bellidir, zorlama hobi olmaz. Neredeyse her gittiğim psikiyatrist veya psikolog bana hobi tavsiyesinde bulunuyor ama içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Dolayısıyla hobi bir süre sonra angaryaya dönüşecek benim için biliyorum. Bu yüzden sana hiçbir tavsiyede bulunmayacağım.

Üst Alt