Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendine Yabancılaşmak (Ben kimim) sorunu..?

TStar

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
21
Aynaya bakınca bu bensem niye bu kadar özgüven eksikliği yaşıyorum diyorum

Sohbet edicem bi konuşuyorum, sesim bu kadar kalın mıydı diye şaşırıyorum

Biri "abi" diyor ben bu kadar olgunlaştım mı diyorum

Anlık olarak şaşırıyorum sonra yine kendimi ezik pısırık olan biri olarak görüyorum

@TStar Bende de biri abi deyince oluyor o düşünce bazen neden acaba ?kabullenmiyoruz bilen var mı ?

Bu düşünceleri zaman zaman herkes sorgular.. fakat sürekli dönüp dolaşıp aynı şeyleri sorguluyorsanız hastalık boyutuna geçmiş demektir.

Tedavi alıyor musunuz bilmiyorum.. biraz daha bilgi verir misiniz?

Mesela bu düşünceler ne zamandan beri var.. sizi çok fazla rahatsız ediyor mu.. beynin sürekli bu düşüncelerle meşgul mü??

@TStar,

@OğuzHan112

Bu düşünceler hep var, tedavi almıyorum ama bıktım
Bana dışardan göründüğüm gibi hiç öyle değilim gibi geliyor
Bu hastaliksa ne hastaligi

@TStar aynaya baktığınızda mı özgüven siz oldugunuz aklınıza geliyor? Sesinizin sadece sohbet ederken mi kalın oldugunu düşünüyorsunuz? Atıyorum Sevdiğiniz bir şarkıyı söylerken de sesiniz kalın mı? Bazen bişey olur. Kendimize özgüvenim yok yada düşük diye düşünebiliriz dikkatimizi kendimize verebiliriz. Dikkatimizi kendimize verdiğimizde yaptığımız sohbetten yada ne yapıyorsak keyif almayabiliriz diye düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda sorununuzu çözersiniz

@CORTU
Düşündüğümse, iç sesim bana ince geliyor
aynaya bakınca özgüvenim nasıl yok diyorum
Kendimi telefonla videoya çekiyorum, izlerken hiçte zannettiğim gibi ezik biri olarak gözükmüyorum diyorum

@TStar özgüveniniz in olmadıgını ezik birisi oldugunuzu sesinizin kalın oldugunu düşünüyor olabilirsiniz. Kendinizle ilgili olumlu düşünmek belki faydalı olabilir diye düşünüyorum. Bazende aile ortamı çevremiz bize özgüven siz vb. Şeyleri ögrenebiliyoruz. Birey oldugumuz da kendimizle ilgili olumlu düşünmeyi sahip olduklarımızın iyi yanını görmeyi vb. Ögrenebiliriz.

İyi de bir insanın sesinin kalın olması çok güzel bir şey ki.

Yaşınız 30'u yeni geçmiş halde muhtemelen. Bir erkek için en güzel 2-3 sene. Sonrasında onca savaşları yaralanmaları sahtekarlıkları görünce tokatı yiyorsunuz ama.

Hepimiz aşağı yukarı aynıyız. Saçlar hafiften beyazlamaya başlayınca ruhu da hafiflemeye başlıyor insanın.

Tabi burada da en mühim mesele karşı cinsten biriyle münasebet halinde olup da kendinizin kim olduğu hususunda sağlam bir istinat dayanak noktası temin etmemiş olmanız.

Maalesef kendisini sorgulayan her erkeğin düştüğü durum bu. Zaten bundan dolayı filozoflar vs. bekar ölüyor.

Ki bunları düşündüğünüz için çok zeki ve hassas biri olduğunuz belli. İnanılmaz derecede karizmatik bir durum bu aslında.

Sizin kendinizi sorguluyor oluşunuzun oluşturduğu hassaslık çevreniz için rahmet unsuru oluyor emin olun.

Sizi görünce kendimin de devamlı bu durumda olduğunu hatırladım. Bütün canavarların kendilerinden emin şekilde keyif çattığı dünya isimli bu cehennemde nr kadar güzel bir şey aslında bir genç erkeğin kendi var oluşuna dair tedirginlik duyuyor yanlış mı yapıyorum diyerek yaşıyor olması.

O insan zaten tam da bundan dolayı masumlar sınıfında.

Yaradan masumiyetinizi muhafaza etsin.

@samedo99,

Gençliği masumluğu tazeliği bırakmak çok zor çünkü.

Yaşlanınca gençken inanılmaz derecede zevk veren şeylerle aynı şeyler olsa dahi eskisi gibi zevk vermiyor artık.

Ayrıca en mühim mesele de artık hiçbir kızı sevemeyecek olmak. Yok olmuyor. Bütün kadınlar kızlar inanılmaz derecede alelade gelmeye başlıyor. Size yaklaşanları evlenme teklif edenleri vs. dahi reddediyorsunuz bundan dolayı.

Zaten dünyanın nasıl bir cehennem olduğunu görecek kadar gözünüz açılınca bir de üstüne etrafınızdaki insanların ailenizin akrabalarınızın yakın arkadaşlarınızın onca çocuğun parçalanışının doğranışının bizzat parçası olduğunu görünce el elde baş başta kalıyorsunuz.

Çocukların bile parçalandığı dünya isimli bu cehennemde benim bu yaşlanmış halimle ne ehemmiyetim var deyince artık yaşlanmış oluyorsunuz.

Üst Alt