Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kesilen 2022 maaşımı tekrar bağlatmam için hangi yolu izlemeliyim?

melankolik

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Sigortalı olarak çalıştığımdan ötürü 2022 maaşımı bir süre sonra kestiler. Fakat şimdi çalışmıyorum ve herhangi bir sosyal güvencem yok.
Tekrar 2022 maaşımı bağlatmam için hangi yolu izlemeliyim.

Teşekkürler

Merhabalar;
maaşınızı tekrar bağlatmak için bulunduğunuz ilin defterdarlığına ya da valiliğine daha önce almış olduğunuz %40 veya üzeri raporunuzla birlikte ve tekrar 2022 maaşınız çalışmadığınızdan dolayı bağlatmak istediğinizi belirten bir dilekçe ile başvurark bağlatabilirsiniz.
Iyi günler!:)

Sadece bir rapor ve dilekçe ile bağlanıyorsa ne ala..? Ama teori, bir kez kesilen aylığın yeninden bağlanması için her şeyin sıfırdan yapılmasını söyler. Yani sıfırdan maaşa başvuru gibi...

Merhaba bülent bey ben bu konuyu 2022 maaşımı kestirmek için defterdarlığa gittiğim vakit sordum raporumu incelediler ve bana işten çıkma gibi bir durumun olursa tekrar raporunla birlikte gel gerekli olan işlemleri yaparız dediler.gerekli olan işlemlerde normalde rapor alındıktan sonra yapılan işlemler vergi dairesi tarım bakanlığı ve tapu müdürlüğü gibi birimlere üzerinde herhangi bir mal varlığı olup olmadığına dair kayıt onayı.bu arada benim raporum sürekli ibreli bundan dolayı raporun tekrarı söz konusu olmayabilir.

Harika. Diğer uygulama, yani sürekli ibareli raporun kurum kayıtlarına geçmesine rağmen yeninden rapor istenmesi uygulaması zaten her açıdan saçma ve haksızlık barındırıyor. Dilerim bu şekilde uygulanmaya devam olunur...

Valla benim raporda da %85 sürekli yazıyordu ama yeniden rapor istediler.Üstelik 2008 de almıştım bu raporu.

Üst Alt