Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz ameliyatı geçirenler tecrübelerini paylaşabilir mi?

Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar ben gebelikte osteoporoz geçirdim ve omurgam tamamen kırıldı.kırıklar sebebi ile 79 derece eğriliğim var.kırıklarım için 1 yıldır ilaç tedavisi görüyorum şu an kırıklarım daha iyi.ancak bu gün yarın kifoz ameliyatı geçireceğim.endişeliyim motivasyon ve duata ihtiyacım var.bir de devlette ve özelde kullanılan platin ve titanyum vidalarının arasındaki kalite farkı çok mu?

ben yaklaşık 10 ay önce kifoskolyoz ameliyatı oldum her şey yolunda gittiği takdirde korkulacak birşey olmadığını düşünüyorum sonrasında ağrılı iki günümü hatırlıyorum ameliyattan sonraki 3. ve 4.günüm 3.gün anesteziyi attığım 4.gün ise ağrımı azaltan makinenin artık çekildiği benm a artık alışmam gerektiği gündü..diğer günler çok güzel herşey harika demiyorum ama ben geçmişe baktıımda korkulacak birşey hatırlamıyorum..umarım sizin için de aynı durum olur şimdiden geçmiş olsun başka sorunuz varsa cevaplandırabilirim. devlette de özelde de ameliyatı yapmak isteyen doktorlar oldu ben özelde oldum platin biraz farkediyor diye biliyorum ama ne derece ediyor omurgada bilmiyorum annem kolundan ameliyat olmuştu vida takıldı devlette ağrısı var hala ama bu demek değil ki benm özel diye hiç ağrımıyor benim de ağrım oluyor gayet

kifoz ameliyatından sonra ani hareketler

arkadaşlar 2 3 gün içerisinde kifoz ameliyatına gireceğim ameliyattan sonra ani hareketler yapılırsa sonuç ne olur bilgilendirirmisiniz?

ağrın olur harekete bağlı ani hareketler yapmamaya özen göstermelisin:)

peki bebeğim var 1,5 yaşında ne kadar sürede kucağıma alabilirim..aslında okadar çok kafamda dolaşan soru var ki :(

benim de yiğenim var 2 yaşındaydı o zamanlar ben ameliyattan 4 ay sonra bikaç kez kucağıma almıştım bunu kontrolumde doktoruma söylediğimde kesinlikle bi daha alma dedi ve sakıncalarını da söyledi ilk altı ay ağır kaldırmak kesinlikle yasak diye biliyorum üzgünüm..

sorun bildiğim kadarıyla cevaplandırmaya çalışırım:)

yani bebeğimi kaldırmak olarak değil de oturuken felan alamazmıyım 6 ay ne yapar beni hissetmeden..

otururken kaldırmadan alabilirsiniz diye düşünüyorum ama benim yiğenim 10 kilo olduğu halde izin vermemişti doktorum.ama sizin durumunuz farklı annesiniz doktorunuzla konuşun isterseniz bu durumu ben sizi üzmek istemem..

peki sırtınız tamamen açıldı mı?ne kadar ameliyatta kaldınız?hastaneden kaç günde taburcu oldunuz?kaç dikişiniz ve kaç vidanız var?dikişleriniz ipli mi demirli mi ?dikişler ne kadar müddet kalıyor?lavabo ihtiyacınızı kendiniz görebiliyormusunuz ameliyattan çıkınca?çok soru sordum kusura bakmayın...

evet sırt tamamen açılır
6.5 saat ameliyatta kaldım
1 hafta sonra taburcu oldum
54 dikiş vardı 12 vida
dikişler 15 gün sonra benim cıkardılar
dikişler zımba teliyle demir yani!!
lavobo ihtiyacımı ilk 3 gün görememiştim sonda takmışlardı daha sonra sonda cıkarıldıktan sonra kendim hallettim

benim de sırtım tamamen açıldı 4.5 saat sürdü ameliyatım. 5 gün hastanede kaldım 6.gün taburcu oldum 26 vidam var:)dikişim estetik dikişti yara oldu sonra kendiliğinden soyuldu.iki günden sonra kendim gördüm lavabo ihtiyacımı olur mu ne kusuru..

murat ve nnazlı benim ameliyatım sizlerden biraz daha farklı her omuruma karşılıklı ikişer vida takılacak ayrıca osteoporoz geçirdiğim için kemiklerim çok inceydi 1 yıl ilaç tedavisi gördüm ardından dr onay verdi de öyle ameliyat işlemlerim yapıldı..devlette ameliyat olacağım özele de gittik soruşturduk 17bin tl istediler..bilmiyorum hakkımda hayırlısı paradan sebep değil halamın oğlunun tıp fakültesinden sınıf arkadaşı olan bir ortopedi op.dr yapacak ameliyatı.çok beğenilen övülen bir dr..emanetim Allah'a

inşallah iyi geçer ameliyatınız allah yardımcınız olsun..

allah şifa versin
işallah iyi gecer ameliyatınız

her ikinizin temennisine de amin diyorum..motive edilmeye gerçekten çok ihtiyacım var dr ameliyat risklerini anlattı endişeleniyorum sadece Allahıma dua ediyorum sizlerden de dua bekliyorum...

devlete bağlı hastanelerde omurga amelityatları geçirenler durumları nasıl bana rica etsem anlatabilirler mi?

içinizde en talihsizi benim çünkü kifozdan 1997den buzamana kadar 6kez ameliyat oldum suan 18tane vida ve 2tane uzun vcubuk var benim hem koltuk altından vede sırtımdan açtılar

Meraba aynı sorun bendede oldu gebelik sonrası kemik erimesi sonrasında omurgada kırık ve kifoz sonuçta ameliyat olucam şuan durumunuz nasıl acaba merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim

Suan gayet guzel ve iyyim daha iyide olurdum ama ben doktorumu dinlemedim bu isin uzmani 9eylul unuverstesi ortopedi bolumunde doktor can kosay ve haluk berk ikiside cok iyi doktor

Kayseride beyin cerrahisi hocasına yaptırmayı düşünüyorum peki ameliyat sonunda ağrınız çok oldumu

Bildim kadariyla bu tur amaliyatlati genelde ortopedi doktorlari yapiyo sadece 2 gun agrim oldu okadar izmir 9eylul hastanesine ortopedi bolumune bide oraya muayane olmani tavsiye ediyorum

Hayir cok sukur bi sikintim yok agrimda yok gayet iyim guzel calismamada bi etkisi olmuyo

Kifoz ameliyati olanlar / olacaklar . Deneyim tecrübelerini paylaşabilirler mi ?

Meraba arkadaşlar ben de 72 derece kifoz um ameliyat olanlar olacaklar tecrübelerini paylasabilirlerse olacaklara fikir vermiş olurlar :)))))

Benim kemik erimem durmadığı için halen kifoz ameliyatı olmadım ama çok korkuyorum

ben 1994 yılında ibni sinada oldum ameliyat 9,5 saat sürdü 1 ay hastanede yattım çift taraflı sol kaburga ve omurilik hattının tamımı platin ile kaplıydı ilk 2 yıl yürümekte zorlandım ve 2 yıl boyunca kemik gibi korseyle gezmek zorunda kaldım 5 yıl sonra platinler alındı rahattım şimdi değilim gittikçe ağrılarım artmaya başladı 20 sene oldu sonuç ta doktorun size tavsiyelerini yerine getirin pek sıkıntı olmaz herkese geçmiş olsun Allah şifalar versin.

merhaba arkadaslar Benim 85 derece postural kifozum var dik durmak istedigimde duruyorum ama birmuddet sonra cok agrim oluyo yada unutuyorum ameliyat olmalimiyim ameliyat sonrasi Beni cok tedirgin ediyor yardimci olurmusunuz

Bende senin gibiydim sabah kalktığımdan beri dik durmaya çalışırdım . iş yerimde,cafede,arkadaş ortamında hep bir sıfır geriden başlardım sürekli dik durmaya çalışırdım ve aşırı derecede yorulurdum.Vücudumun görüntü bozukluğunu saymıyorum bile. Aynada bakamıyordum sırtıma.. Skolyozumun yanında 70 derecede kifozumun olduğunu öğrendim.Ve ağrıların artması üzerine İstanbul Şişli etfale gittim ve Başhekim Hacı Mustafa Özdemir ameliyat etti. Devlet hastahanesi olduğu için bir kuruş ücret ödemedim. Çok ağır bir ameliyat olduğu için ilk üç gün ağrın oluyor. ağrı kesici veriyorlar ama pek faydasını göremiyorsun. ameliyatın 2. günü seni yürütüyorlar. ve 4. günde taburcu ediyorlar. ilk 1 ay platinler bana fazlalık gibi gelmeye başladı. sonuçta vücutta yabancı iki tane platin ve 30 vida vardı. ilk üç ay baston yutmuş gibiydim eğilmem yasaktı. 3 aydan sonra eğilmeye başladım ve haftada 2 gün yüzmeye gidiyorum (pandemi sürecine kadar) . şuan üzerinden 13 ay geçti Allaha şükürler olsun diyorum. fiziğim düzeldi ağrılarım kalmadı. Umarım Allah seninle beraber hepimizin şifasını verir.

Üst Alt