Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz muayenesi ve olası ameliyat süreci..?

doruk600rr

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Hastane fobim vardır, hiç serum yemedim, damar yolu açtırmadım, iğne yemedim tabi en son ortaokul aşısından sonra. :)

Kısacası korkuyorum mu denir yoksa tiksiniyor muyum adını siz koyarsınız.

Yaşım 19. 17 ağustos tarihinde kifoz için doktora randevu aldım.

Sanırım bilgisayar oynamaktan kaynaklı oldu. 12 yaşımdan beri bilgisayar kullanırım.

Patlama noktası 15 - 17 arasıdır. Deli gibi bilgisayar başında sabahlar, yemeğimi yer sadece uyku zamanında kalkardım o derece. Tabi bu durumdan dolayı kambur olduk.

Bu sene kafamı taktım eğilirken çok belli, otururken de belli fakat kendimi düzeltebiliyorum. Ama bir kaç dakika çünkü ister istemez tekrar eski haline getiriyorum dayanamıyorum.

Eğer ameliyat derse ki, aşırı korkan biriyim hastaneden nasıl olacak bilmiyorum.

Ölçüm için ne yapıyorlar sadece röntgen mi çekiyorlar? MR çektiriyor muyuz?

Buraya kadar okuyup cevaplayan herkese çok teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Bu arada askerlik durumum var ve uzman olmak istiyorum bu ameliyat bana sorun çıkarır mı?

Öncelikle çok geçmiş olsun . İnşallah ameliyatlık bir derecen yoktur. Ama olursa da hiç korkma bende senin gibi iğne görünce bayılan adamdım ameliyat oldum 15 ay geçti normal geliyor iğnenin girip çıkması :) Bu kifoz hastalığı genellikle ergenlikte çıkıyor zaten. bende senin gibi bilgisayar başından kalkmazdım sonucunu çok ağır şekilde aldım . ayrıca kifozun bariz belliyse uzmanlık işin biraz sıkıntıya girebilir. ameliyattan sonra uzman olamazsın. senin yapacağın şey iyi bir doktora gidip röntgen çekinip dereceni öğrenmek olacak.

Öncelikle teşekkür ederim cevapladığın için. :)

Bugün doktora gittim. Film çekinmemi istedi, çektirdim kifoz bekliyordum skolyoz çıktı. Hafif bir yana doğru eğiklik var, ağrın var mı diye sordu yok dedim. Cerrahi operasyona gerek yok korse kullan dedi bende açıkcası olma taraftarı değildim. Fakat kaç derece olduğunu sormayı unuttum. Eğer son çare ameliyatlık durum varsa olacağız mecbur dedim korse tavsiye etti medikalden. Aldım kullanıyorum şimdilik. :)

Ameliyat gerekmediğine sevindim.Korsenin yanında sporda yapmalısın bence. ben ameliyattan 3 ay sonra yüzmeye başladım ve yüzme sayesinde esnemem dahada iyi oldu. ve 6 ayda bir dereceni tekrar ölçtür ki artma veya azalma var mı ona bak. geçmiş olsun tekrar

Üst Alt