Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kırmızı Oda dizisi hakkında düşünceleriniz?

tapasya

Aktif Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
2
Arkadaşlar TV 8 de oynayan yeni başlayan kırmızı oda dizisi hakkında düşünceleriniz nelerdir özellikle ruhsal ve zihinsel arkadaşlar düşüncelerinizi alayım ☺️🙏

Özellikle kadın psikiyatrist Binnur Kaya size ne hissettiriyor ☺️

Buna bakmadımda obirine bakıyom harika masumlar apartmanı

Kırmızı Oda / Dizi

Ayla, Kenan, Osman, Meliha ve daha niceleri geliyor ekrana her bölümde. Aslında her hikaye çocuklukta alınan yaraların sonrasında nasıl etki bıraktığını gösteriyor.

İlk bölümü daha ağır gelse de yaşanmış hikayelerden uyarlanması, psikologların dinlerken aslında içinden neler geçirdiklerinin sesli olarak yansıtılması ve verilen mesajlar sonraki bölümlerde daha çok bağlıyor insanı.

Sizin yorumlarınız nedir?

Daha önce açtım bu başlığı farkındalık yaratmak için ama kimseden ses çıkmadı ☺️ bu diziler bnce insanlara ders veriyor hani kimileri işte özel yaşantımız yansıtması sır kalması yönünde burda bile çoğu insan engelini saklıyor maalesef bu yüzden düşüncem bu dizi ve böyle tarzda filmler olmasa farkındalık yaratmak için güzel çünkü bn bu dülğncedeyim çünkü yeri geliyor ailesi bile insanı anlamakta zorlanıyor yada farkında olmuyor Rabbime Hamd Olsun ailem bu konuda çok anlayışlı ben bu diziyi çok severek izliyorum dedğim gibi farkındalık için her zaman varım... Sorunlar gizlenerek saklanarak değil anlatılarak aşılabilir..... Kadın psikiyatrist o kadsr vurgulama yapıyor ki oyunculuk zaten efsane.. Ve dediğiniz gibi çocuklukta yaşanan travmalar yada genetik yatkınlık en büyük sebeb.. Bmm hikayem çocuklukta aldığım bir ameliyat sonrası başladı mesela ama bn bilmiyordum taki biletlerin ters gittiğini ailem sayesinde anladım.. O yüzden aile çok önemli ve tabi ki de terapi..
kelebekk ☺️🙏 ayrıca teşekkür ederim bu konuyu açtığın için..

Yaklaşık 12 yıllık Şizofreni hastasıyım ve bu dizileri destekleyenlerdenim toplumun bize biraz daha bakış açısı değişiyor kanımca. Yorgunluklarımızı, kırgınlıklarımızı ve mutsuzluklarımızı anlatacak bu tür yapıtlara ihtiyaç var. Her ne kadar olumsuz eleştiriler alsada bu diziler bana göre sonuna kadar bu konuları işlemeliler. Hiçbir şeye yaramasa bile toplumun gözünde her psikoloğa veya psikiyatriste giden ''deli'' sınıfına konulmaz. Yaralarımız o kadar ağır ki zaten biz bile kendimizi taşıyamıyoruz. O yüzden böyle dizilerin yapılması gerek. Psikiyatristler eleştirmiş olabilirler diziyi ama ben buna da katılmıyorum. Bir hastanın doktorla dertleşirken doktor eğer o olaydan ufak da olsa üzüntü yaşamıyorsa o doktor hastayı da anlayamaz olarak görüyorum. Kaldı ki sorulması gereken esas soru bu derece dip noktada acı yaşayan insanları dinleyen doktorlar ''İnsan değil mi?''.

Üst Alt