Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kızımın 2022 kapsamındali Bakıma Muhtaç Özürlü aylığı durduruldu!?

ilyasbudak

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,
Sitede benzer Konular Buldum Ama Ne Yapacağım Konusunda tereddütlerim Olduğu için Yeni Konu Açma geregi Duydum,

Mart Dönemi Ödeme yapılmadı ve Sgk Sitesinde aşağıdaki Bilgiler vardı.

4 Kişilik Bir Aileyiz
Ben istege bağlı Bağkur Ödüyorum,Çalışmıyorum Her hangi Bi Yerde.
Oğlum Ssk lı olarak çalışıyor Asgari Ücret ile
Eşim Evde bakım Parası Alıyor
Özürlü Maaşı ise Kızım İçin Ödeniyordu ve Geçici ibaresi ile Durdurulduğu Yazıyor.
Gerekçe ise SGK Aylık Alması Yazıyor, Bunun Ne demek Olduğunu Tam Anlayamadım.

sgk.jpg

Şimdi Burdaki gerekçe Eşimin Evde bakım Aylığı Alması mı.

Yorumlarınızı Bekliyorum Sitede Dilekçe yazılması Yolunda Öneriler var Ama Bunun için Örnek Dilekçe Nasıl Olmalı,Yoksa Neler Yapabilirim.

Şimdiden Yardımlarınız için teşekkürler...

hemen hemen aynı durum benim de başım da var şunu diyimki şunu diyimki sgk bugünlerde bunamış durum da ne yaptığını bilmiyor şimdi size birde yersiz ödeme altın da borç yazısıda gelecek mutlaka hazırlıklı olun buna ama ödemeyin sakın mahkemeye verin hakkınızı arayın eğer ki haklı olduğunuzu düşünüyorsanız eğer haklı çıkarsanız kurumu haksız edinim sağlamaya yönelik yanlış işlem yapmasından dolayı mahkemeye verin ve tazminat davası açın.

İsteğe bağlı bağkurlu olmanız mı sorun oldu acaba diye düşünüyorum. Zira evde bakım hizmetinden yararlanıyor olmak 2022 maaşının kesilmesine gerekçe olamayacağı gibi, evde bakım hizmeti sgk tarafından değil, shçek tarafından yapılır.
Konuyla ilgili olarak size yazılı bir bildirimde bulunulmasını bekleyin derim. Ya da siz sorun BİMER aracılığıyla 2022 aylığının neden kesildiğini...

Yorumlar için Teşekkürler,
Tam Olmasada Şimdilik Edindigim Bilgiler Şu Yönde.
Aylık Durdurulmasının Nedenini, Benim istege bağlı Bağkur primi Ödüyor Olduğuma Dair Bilgiler verildi.
Tabi kesin Bişey Yok,
Bu Arada, Belediye Yaklaşık 4 Ayda Bir Ücretsiz Çocuk Bezi Veriyordu,Belediyede maalesef, Bağkur Ödememden Dolayı Buna Son Verdigini Açıkladı.
Gelişmeleri Sizlerle Buradan Paylaşacağımı Belirtir,Hayırlı Günler dilerim..

Üst Alt