Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kök hücre çalışmalarına bütçe ayrılması için duyarlı olalım

tuse

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı ramazanlar...Ben öncelikle şunu belirtmek istiyorumki ben sağlıklı bir bireyim ama şunu biliyorumki heran engililğe aday olan bir insanım...Geçenlerde izlediğim bir haberde Brezilyada insanlar otobüs ücretleri arttı diye sokakları hınca hınç doldurmuşlardı...Ve bu beni çok etkildi ama bizim ülkemizde malesef hakkını aramaya yanaşmıyor insanlar ...Evet kısacası söylemek istediğim şu kimileri kök hücrenin çıkmasına medikallerin ve ilaç firmalarının izin vermeyeceği gibi söylentilerde bulunuyor ....Tabiki bunun ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu bilemiyorum ...ve diyorumki bu ülke hepimizin ve hepimizin hakkımızı arayabiliriz..Arkadaşlar vesileler çıkarabilirsiniz...Kök hücre bir çok hastalık için çok önem taşıyor ve buna neden bütçe ayrılmasın yada neden hızlanmasın ....sosyal mdya var artık ...Hakkımızı arayalım ve bu seüven bitsin artık yıllardır kök hücre deyip insanları ümitlendirdikleri şey neyse artık hızlandırılıp çıksın...Bunun için gerekli olan ne varsa yapılsın....

Bunun için herkez elini taşın altına koysun ...bu siteye girip kök hücr ile ilgili bilgi olan engelli olmayan insanlarada söylüyorum ağaçlar için gösterdiğiniz duyarlılığı ülkenizin insanı için gösterin....Aynı şeylr yarın başınıza gelebilir...

Gezi eylemlerine tekerlekli sandalyesiyle, koltuk değnekleriyle giden o güzel insanları gördükçe burda yazılanlardan ben utanç duyuyorum.

Bir ağaçtan ya da kuştan ya da herhangi bir canlıdan insanı üstün kılan nedir ? Bu kibir bana "normal" insanların sakatlara bakışını hatırlatıyor. Zalim olmak sadece sağlam insanlara mı mahsus sanıyorsunuz ? Sakatlar da pek ala zalim olabilir !

Gezi parkında olanlar insanların bir çoğu emin olun ki sağlık sistemindeki adaletsizliklere karşı da meydanlarda olanlardır. Acaba suçu gezi de ya da sağlık sistemine karşı hiç bir şey yapmayanlarda aramak daha vicdanlı bir sorgulama olmaz mı?

Bu arada siyaset yapmıyoruz amaç başka...Biz örnek gösterdik....Lütfen farklı yerlere çekmeyelim...Köstek değil destek olunuz... Yani illa muhalefet olacaksınız değil mi ? Şimdi ben burada ağaçla insan arasında fark mı ? var dedim ...DESTEK OLUN DESTEK AĞZI OLAN KONUŞUYOR İCRAAAT ÇOK LAAAFF DEĞİL İCRAAT....Sanırım siz sağlıklı bir bireysiniz ama inanın bende sağlıklıyım ama o insanları çok çok iyi anlıyorum...Çok üzüldüm bu tavrınıza yazık ki gerçekten bir insanın bir ağaç bir hayvan kadar değeri yok gözünüzde .....Sanırım siz yolunuzu bulmuşsunuz lütfen siyaseti başka yerde yapın burada insanların ümitleri var ....

relax

twiterda site yönetimi uygun görürse bu konuda hastag yapmaya çalışalım

1-Açtığınız konuyu takip etmiyorsunuz. Arada bir sürü mesaj vardı, ben onlara yönelik olarak cevap yazmıştım. Ancak forum yönetiminin sansürcü tutumunu nedeniyle o kişilerin mesajları silinmiş. Size yönelik bir cevap yoktu.

2-Bizim gibi insanlar siyaset yapmasa mücadele etmezse dile getirdiğiniz sorunlar nasıl çözülecek ? Sizin farklı bir çözüm öneriniz varsa o yoldan gidin. İnsanların ne yapacağına karışmayın lütfen.

3-Ben insanın da en az diğer canlılar kadar değerli olduğunu söylüyorum. Siz ise konuyu çarpıyorsunuz. Ben nerde insan değersiz demişim ?

4-Genetik hastalık dahil bir çok sağlık sorunum var. Ancak siz önyargılarınıza o kadar angaje olmuşsunuz ki ne desem anlamayacağınız aşikar.

Syn calik bir kre ben konuyu gecenin bir saatinde actim ve sabah saatlerine kadar uyumadim. Ayrica buradaki yazilanlar neden sansurleniyor onuda anlamis degilim. Burada siyaset yapmak gibi bir amac yok .tartismak icinde vaktimiz yok. Biz geregini yapalim insanlik icin lutfen vesileler arayalim ....halil ibrahim bunun icin neden site gorevlisinden izin aliyoruz twitterde yayinklammak icin ayrica bu konu bu sitedeki herkezi ilgilendiriyor . Ama kimsenin destek verdigini net goremedim. Neden kaciyoruz arkadaslar biz hakkimizi aramazsak kim bizim hakkimizi arayacak...rica ediyorum gerekli ilgiyi gosterin....cidden ben anlamis degilim saglikli birer birey olmak istemiyormusunuz...

Bu başlıkta silinen mesajların kök hücre konusu ile hiç bir ilgisi yoktu, onun için silindiler. Yoksa saçma sapan birkaç mesajın silinmesinde nasıl bir "sansür" amacı olabilir? Bu başlığın amacı Gezi'yi tartışmak değil heralde?

twiter'da hastag yapmak isteyen yapabilir tabii.

tabiki gezi falan değil amaç kök hücre çalışmaları için arkadaşlar destek bekliyoruz sosyal medyaya bunu yayalım...

"DESTEK OLUN DESTEK AĞZI OLAN KONUŞUYOR İCRAAAT ÇOK LAAAFF DEĞİL İCRAAT"

Kusura bakmayın ama, insanlara bunu yazarsan daha baştan 1-0 başlar bu maç.
Ve lütfen, ciddi konularda başlık açarken dilimizi daha iyi kullanalım, harf yutmalar ve çok kötü imla bütün okunurluğu bozuyor.
Nacizane fikrim...

jem ben konuyu hızlı bir şekilde yazdım imlayla falan ilgilenmedim konumuz edebiyat veya dilbilgisi değil sizin fikrizniz....

Herkes elini taşın altına koysa çok daha güzel şeyler çıkabilir ortaya kök hücre hepimizin umudu herkes böyle düşünse kurtuluşumuz yakındır.

neden hızlı yazdınızki.? çoğumuz kök hüçre hakkında bilgi sahibi değiliz, gelişmeleri, son durumunu, dünyadaki gelişmeleri v.s. yazınki neyi destekleyeceğimize karar verelim. daha önce fiyaskoyla sonuçlandığını duymuştum

Merhaba bende bir işitme engelli arkadaşınız olarak bir katkıda bulunmak istedim, bu organize işini iyi ayarlamamız lazım. Ben grafik tasarımcıyım, iletişim materyallerini hazırlayabilirim, altta da bir örnek sundum. Görüşlerinizi bekliyorum.

r06ns.jpg

evet kardeşim süper olmuş...yelpaze kardeşim yıllardır fareler üzerinde denediğini ha çıktı ha çıkacak ama bir türlü çıkamadığını biliyorum kök hücre ile ilgili konudan takip ediniz bütün bilgiler yazıyor....Evet arkadaşlar katılımlarınızı bekliyorum çoğunluk olursa herkez twitterden yani sosyal medyadan sağlık bakanlığına hep beraber mesajlarımızı ileticez açıkça ....Eller taşın altına hadi göreyim arkadaşlar....

hsnc çok güzel kardeşim işallah bize lazım olacak bekle...

45 bin üyeli sitede, 3-5 kişinin desteklemesi tuhaf oldu biraz ama, umarım dahada katılım olacaktır. gündemde tutmaya çalışalım ltf.

Bayram tatili dolayısıyla internete giremedim. Gerçekten çok enteresan gördüğünüz gibi destekler çok az diyecek bişey bulamıyorum...

Arkadaşlar sağlık bakanlığını tweet yağmuruna tutalım ben başlangıcı yaptım sıra sizlerde...

Üst Alt