Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant önerdiler, nerede yaptırmalıyım? Tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

Ayşecantur

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
25 yaşındayım 2008 de farkedilen işitme kaybıyla savaşıyorum yıllardır çift taraflı cihaz kullanıyorum sürekli ilerliyor. Suan sağ sol işitme kaybım 89-95 civarı konuşmaları anlayamıyorum farklı muamelere maruz kalıyorum. Ne işi gitmek nede sosyal bir cevrede vakit geçirmek istiyorum, yanımda biri olmadan dr bile gidemiyorum en basit bir kapıyı telefonu bile acamıyorum hayatım tepetaklak oldu. Hayattan gram zevk alamıyorum. Doktorlar implant önerdi fakat çok çekinceli ve korkuyorum implantlada anlama problemlerim devam eder veya ameliyattan verm alamazsam diye hangi dr ve hastaneleri önerirsiniz bu ameliyatı olmuş arkadaşların önerileri benim için çok önemli lütfen yardımcı olun. Ameliyat olmalı mıyım yoksa beklemelimiyim kök hücre tedavileri çalışmalarını vs.

Merhabalar bende benzer durumu yaşadım. Doğuştan beri işitme kaybım var. Çift taraflı işitme cihazı kullanıyordum. Bundan 7 sene önce lisede işitme kaybım biraz daha artmıştı. Artış sonrası ortam seslerinin büyük çoğunluğunun anlayamamaktan moral bozukluğu , hayattan zevk alamama gibi psikolojik sorunlar yaşamıştım. Kök hücre tedavisini bekleyecek kadar sağlıklı bir psikolojim olmadığı için tek kulağa implant yaptırmaya karar verdim. Tek kulak implantlı ve tek kulak işitme cihazı olarak kullanmaya başladım. Şimdide ikinci kulağıma yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü implant sonrasında alışma sürecini atlattıktan sonra daha iyi duymaya başladım. Konuşulanları eskisine göre daha iyi anlamaya başladım. İmplant öncesi dönemime kıyasla daha az moral bozukluğu yaşadım.Bunun gibi bir çok artısından dolayı implant yaptırmanızı tavsiye ederim. Ameliyatı eskişehir osmangazi üniv. hastanesinde armağan hoca yaptı. Kendisi implant ameliyatları konusunda oldukça deneyimlidir.

Üst Alt