Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Komedi programları hakkında ne düşünüyorsunuz?

KKELEBEKK

Yönetici
Konular
447
Reaksiyonlar
136
Tv'de yayınlanan komedi programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Güldür Güldür, Çok Güzel Hareketler Bunlar, Arkadaşım Hoş Geldin gibi eski ve yeni bölümleri devam eden programları izliyor musunuz? Tv'de olmasa da Konuşanlar'ı da dahil edebiliriz.

KKELEBEKK

Çok nadir de olsa güldür güldür'ü izledim .

Burada amaç ,düşünmek değil ;gülmek olmalı .

Hayat şartları her geçen gün zorlaşıyor ,her şeyi ciddiye alırsak akıl sağlığımızı kaybetmeye başlarız .

Hiç bir mantık aramadan ya da kültürel bir katkı beklemeden izler ve komik bulduğumuz sahnelere gülersek az çok pozitif enerjimizi yükseltmiş oluruz .

O gibi programlarda zeka içerikli espriler yapılmıyor ,hitap ettikleri kitle orta ve düşük zekaya sahip insanlar .

Ama bu gibi ayrıntıları önemsemiyorum ,bazen çok aptalca ya da seviyesiz bir espri bile insanı güldürebiliyor .

En son Cem Yılmaz'ın Diamon ,elite vs talk show'unu izledim .

Adamın her cümlesinde kaf sin kaflı küfürler vardı .

Neden ? Çünkü hitap ettiği kitle bundan hoşlanıyor .

O kadar espri yaptı sadece bir kez güldüm .

Olsun , o bir defalık gülüş için bile olsa izlenir .

Cem Yılmaz konusunda tek değilsin bu şekilde düşünen.
Yorumlarda gülmeye odaklanmışlar ama herkes gibi bıkkınlığını hissettirmiş. Güzel konulara değinmiş. Gayet kaliteliydi.
Her zamanki gibi ince mesajlarını vermiş, az-öz olmuş.
İzleyenler eski tadı bulamamış ama her güzel şeyin bir sonu var. Farklıydı.

Cem Yılmaz konusunda tek değilsin bu şekilde düşünen.

Aslında işin şu boyutu var ; Canlılar aleminde ,insan olsun ,hayvan olsun yaşlandığında sevimliliği kaybolmaya başlıyor .

Mesela yavru bir kediye duyduğumuz sempati yaşlı kedye oranla daha çoktur .

İnsanlar yaşlı biriyle konuşurken kendini yaşlı , genç biriyle konuşurken de genç hissedermiş .

Bu nedenle kapitalist işletmeler satış personeli ,kasiyer ,ön büro vs personeli seçerken genç insanları işe alırlar .

Cem Yılmaz'da haliyle çok yaşlandı .

Biraz izleyince yormaya başlıyor .

Bir de o yaşa gelmiş bir komedyenin , kadınlı erkekli bir topluluk önünde ettiği ağır belaltı küfürleri asla doğru bulmuyorum .

Ve o topluluğunda , komedyenin ettiği küfürlere salak salak gülmelerini de trajikomik olarak değerlendiriyorum .

Yanlış anlaşılmasın ; Cem Yılmaz düşmanı değilim .

Sadece küfürlü mizaha karşıyım .

Yeterince iyi olmayan komedyenler konuşmalarını küfürle doldurup seyirciyi canlı tutmaya çalışırlar .

Üst Alt