Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kooparatife girdiğim için yeşilkart iptal edilir mi? Çocuklarıma Yeşil Kart..?

kadir gençoğlu

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
öncelikle selamlar verdiniz bilgiler için şimdiden teşekürler

benim sorum ben ve eşim 2022 den yararlanıyoruz. 2 cocugum var. biri diyeri 9 yaşında .yeşilkartların vizesi bitti için kaymakanlıga baş vurdum. burda ben ve eşim 2022 den dolayı kartlarımda sorun cıkmadı, fakat cocuklar hakkında tekrar inçeleme yapılmalıymış.
benim anlamadım cocuklar için nasıl inceleme yapılır. bizlere istemiyomuş fakat soruşturma aile adına olmalıymış. ben anlamadım bu işi hem 2022 oldum için ben ve eşime soruşturma istemiyolar. hemde cocuk adına soruşturma olmadı için benim adıma evrak hazırlıyorlar.
işin aslı benim korkum ben koparatif yatırıyorum eşimin adına koparatif kayseride ortapedik özürlüler dernenin bir faliyeti. şimdi benim örenmek istedim bu koparatif hissesi yeşilkart almama yasal yoldan bi engel oluşturur mu?
bir de 3 ve 9 yaşındaki cocuklara yeşilkart soruşturması kanuni mi?

çevap yazacak olan herkese teşekürler lütfen ricam konuni belgelere göre cevap yazın teş.

Kanuna göre; Aylık gelir veya gelir payı, aynı hanede yaşayan eş, ana, baba ve çocuklar ile üçüncü dereceye kadar hısımların gelirleri esas alınarak hesaplanır.Çocukların yeşilkart soruşturması kanuni.3 ve 9 yaşındaki çocuk çalışmayacağına göre,sorun yok.Kooperatife üye olduğunuz için yeşilkartın ortalama geliri aşmadığınız sürece yeşilkart iptal edilmez.

gelir oranı nekadar olmalı evde sadece 4 kişiyiz ve kira ödemiyorum gelirim eşim 540 ben 857 2022ye göre 3aydan aya birde aylık bakım aylı 480 tl alıyorum üzerime araba ve ev yok sadece kop hissesi var benim memura anlatamadım yeşilkartı maduriyetten deyil yasal hakkkım oldu için almak 2022 tanıtım kartında bu acıkca gösteriyo
BU KART SAHİBİNİN TEDAVİ GİDERLERİ 3816 SAYILI KANUNUN HÜKÜMLERİNE GÖRE YEŞİLKART VERİLEREK KARŞILANIR .2022 SK ,7,MD
gelir oranı hesaplanması hakkkında bilgi verirmisin lüt teşş....

Ortalama aylık geliriniz 159,07 geçmeyecek.

Üst Alt