Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koroner arter rahatsızlığı meslek hastalığı mıdır?

cana yakın

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
stres ve çeşitli sebepler den oluşan koroner arter kalp hastalığı meslek hastalığımıdır.Bundan dolayı sürekli iş göremezlik maaşı alınabilirmi ?

Merhaba.. Öncelikler geçmiş olsun. Bende uzun yıllardır koroner arter hastalığı var :)) Kısaca 2009 da 2 damar tıkanmıştı Koroner Arter Bypass ameliyatı oldum. 3 ay önce de 1 damar tıkanmıştı stent takıldı v.s. v.s. ..Koroner Arter Hastalığı meslek hastalığı olarak kabul edilmiyor.. Bildiğim kadarı ile Kardiyoloji tetkiklerine göre Klas 1-2-3-4 derecelerinde sakatlık oranı veriliyor. Bu oranlara göre malüülen emekli veya erken emekli olunabiliyor. Özellikle Kalp EF değerine bakıyorlar. Benim Klas 3 dü %50 özür oranı verdi hastane. Geçmiş olsun

bence sağlığını tehlikeye atmasın emekli olma durumu varsa olsun derim ama kendini iyi hissediyorsa tabiki 3600 den emekli olmak daha iyidir

benim sormak istediğim şu; malulen emeklilik dışında annem engelli kadrosuna girebilirmi ve daha erken emekli olabılırmı? 1979 sigorta gırıslı oldugu ıcın 3600gunden zaten emeklı oluyor. engellı kadrosuna gırdıgınde daha erken olma ıhtımalı varmı (malülen değil engelli normal olarak).
:) biraz karısık oldu sanırım. umarım anlatabılmısımdır derdımı.

tabiki gerekli belgelerle müracatı halinde işyerine işyeri kabul edebilir en erken emeklilik malulen emekliliktir orda 1800 günde oluyor tabi % 60 ve üzeri rapor alınıp sgk nın onaylaması durumunda sizin dediğiniz erken emeklilik tablosu mevcut forumda bakın hangi kriterlerdeyseniz ona göre emekli olursunuz

Üst Alt