Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Krediyle araç alırsam 2022 aylığım kesilir mi?

ayk_57

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ben yeni üyeyim ve çok memnun kaldım.İlgilinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ben ortepedik engelliyim ve araç almak istiyorum. H sınıfı ehliyetim mevcut. Ehliyette gaz ve fren elle diye ibare mevcut.
2022 den 3 aylık maaş alıyorum. O parayla kredi çekip araba almak istiyorum. Acaba Maaşım kesilir mi?

Arabadan gelir elde etmediğiniz sürece sorun olmaz. Ama aylık 98 TL'yi geçmeyen bir geliri olan muhtaç vatandaşın aldıgı araba göze de gorunur ve huylanmalarına da vesile olabilir. Kaldı ki önümüzdeki yeni dönemde yeşil kartlıların sıkı takibe alınılacagı, ayrıca 2022 aylıkları alanların hak sahipliğinin 1.12.2010 tarihindn itibaren 2014 senesine kadar yeniden sorgulanacagı ve muhtaçlık durumunun yeniden gözden geçirileceği düşünülürse dikkatli olun derim.
Eğer her türlü geliriniz dahil -buna nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alabileceğiniz yardım da dahil- aylık geliriniz aldıgınız 2022 aylıgı hariç halen aylık 98 tl'yi geçmiyorsa muhtaçlık durumunuz halen devam ediyorsa sorun olmaz.
Ama muhtaçlık durumunuz değişmiş ve sizin 98 tl'yi geçen bir aylık geliriniz tebsit edilirse ve muhtaç bulunmazsanız aylıgınız kesilir.
Unutmayın, nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alabileceğiniz yardım miktarı da bu gelir hesabna dahildir.

2022 maaşınızı gösterip kredi çekebileceğiniz bi banka yokki

bende denedim kredi çekmeyi araç için hatta kendimden geçtim annem çiftçi bağkurlu onun bağkurunu iptal ettirip 3 ay sigortalı gösterip kredi çekip tekrar bağkura döndürmeye çalışıyroum bu sebepten o maaşla kredi çekemezsiniz zaten sigortasız kredi vermiyorlar sigortanız varsa zaten maaşınız iptal olur...

Üst Alt