Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik böbrek yetmezliği meslek hastalığı durumu..?

KARABÜKLÜ 78

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Kronik böbrek yetmezliğinden meslek hastanesinden %kaç rapor alabiliriz.böbrek % 50 çalışıyor.

meslek hastahanesi oran vermez sadece tanı koyar orani cibali sgm saglık kurulu koyar tanıya göre ama meslek hastanesi maluliyet gerektirir derse

Benim vergi indirimim var zaten emeklilik sürem doldu meslek hastanesi meslek hastalığıdır derse sürekli iş göremezlik ödeneği alabilrimiyim oranı neye göre belirlenir cetvel çok karışık yani ben bu rahatsızlıkla emekli maaşı yanında sürekli iş göremezlik alabilirmiyim.VERGİ İNDİRMİM ORANIM % 58 BU RAHATSIZLIK İÇİN KBY İÇİN %24 VERDİLER.YANİ BENİM ANLAMAK İSTEDİĞİM BEN EMEKLİLİĞİ VERDİM.BUNUN YANINDA BU RAHATSIZLIĞIMIN MESLEK HASTALIĞI OLDUĞU İSPATLANIRSA,ORAN NE OLUR VE EMEKLİ MAAŞIM YANINDA SÜREKLİ İŞ GÖREMEZLİK MAAŞI ALABİRMİYİM.

Her iki böbrek de aynı mı, ikisi de %50 mi çalışıyor, yoksa biri tam mı? Diyaliz gerektiriyor mu?

biopsi raporuna göre % 50 arızalı iki böbrek bülent bey.diyaliz gerektirmiyor şuan

Aşağıdaki tabloda C maddesi sizin duruma uygun sanırım. % 60 oran verilir gibi görünüyor:

nZ64Gq9.png

Yunus emre bey benim % 60 dreken kriterleriniz nelerdi kreatinin kaçtı :% 60
ne?

Bülent bey ,,,%60 malülenn emeklilik demek fakat malülen emeklilik için böbrek yetmezliğinin yanında en az iki komlikasyon olması gerek deniyor.ben zaten verg indiriminden emekli olucam benim meslek hastanesinden rapor almak istemm sürekli iş göremezlik geliri almak için 60 olursa dedğiniz gb malül olmuyormu?cevabınıza göre başvuru yapacağım.tşk

B-- Nefropatiler ( x )
Böbrek fonksiyon testleri sonuçlarına ve tedavi gerektirip gerektirmediğine göre
a -- % 10 ' a kadar arızalı ( tedavi ve takibi gerektirmeyen ) % 10
b-- % 10 - % 30 arızalı ( sık tedaviyi ve devamlı takibi gerektiren ) % 45
c-- % 30 - % 60 arızalı ( cerrahi veya devamlı tıbbi tedavilerle tam kontrol altına alınamayan ) % 60
d-- % 60 - % 90 arızalı ( tedaviye rağmen arızaları aynen devam eden ) % 65

Bülent bey bu %60 bana sürekli iş göremezlik gelirimi yoksa malülen emeklilikmi sağlar.yukarıda yazdığınız bildiğim kadarıyla arıza ağırlık ölçüsü bunun hesaplaması yokmu

kby de malulen emekli olamıyosun malul olman için hastalıgının aby olması gerekiyor bende kby hastasıyım ve %90 raporum var malul emekli olamadımç Yaşlılık emekliliği ile emekli olabiceğimi söyledi sgk.

Sertaç bey siziz konunuz biraz farklı galiba ben meslek hastalığı olarak bu konuyu anlattım.aby nedemek

Siz raporu meslek hastalıkları hastanesindenmi aldınız meslek hastalığımı

Üst Alt