Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kronik depresyon meslek hastalığı grubuna giriyor mu?

zafer5555

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar meraba ben 2002 yılında sapasağlam olarak (raporda hiç sorun yok) başladığım kamu kuruluşu daha sonra bir kısmı özellleşti.bu arada ben yoğun iş temposu ve çalışma şartlarından dolayı depresyon hastalığına yakalandım.p raporum var kronik depresyon diye yazıyor tedavi ile işlevsevlliği düzellemeyen diyor.<br>bu bir meslek hastalığımı dır eğer meslek hastalığı ise kurumu mahkemeye verebilirmiyim verirsem kazanırmıyım bu arada vergi indirimi alarak emekli oldum<br>teşekkürler

Salt psikolojik baskılar sonucu oluşan bir rahatsızlığın (mobbing) meslek hastalığı olarak tespiti neredeyse mümkün değildir. Ispat edilmesi çok çok çok çok zor bir durumdur. Onun için, eğer bir kimyasala marız kalma ya da çalışma koşullarının fiziki şartları nedeniyle bir rahatsızlığın ortaya çıkması söz konusu değilse, hiç uğraşmaya değmez.

bülent kardesim cok dogru söylüyor bencede zor bi durum.

Tükenmişlik sendromu meslek hastalığı olarak değerlendiriliyor sanırım...

bu tükenmislik sendromunun tam acılımı nedir kardesim acarsan sevinirim

Tükenmişlik Sendromu (Burn-Out)
Çalışan insanlarda görülen kronik yorgunluk,hayal kırıklığı,kişinin önceden istekle yapttığı işini yapamayacak hale gelmesidir.İşini bırakmaya kadar gidebilir,bıramayacaksa yaptığı işi mekanik bir biçimde ve insanları değersiz bir nesne gibi görmeye başlar ve işinin kalitesi düşer..
Kişide enerji azlığı,negatif tututmlar görülebilir..Duygusal tükenme,kişinin yaptığı işi nedeniyle kendini aşırı tükenmiş hissetmesi ve yaptığı işten verim alamamasıdır...
Bu negatif düşünceler kişiye zarar vermeye başlar ve bu durumda mutlaka psikiyatrik yardım alması gerekir.

inş kanıtlarsında çok zor gardaş bir şeyi kanıtlamak olan şeyi olmaış gibi gösteriytorlar alah yardımcın olsun inş kanıtlarsın gardaşım

Üst Alt