Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kullandığınız cep telefonu modeli ve işitme cihazı ile ya da cihazsız telefonu duyma deneyimleriniz

HuYSuz79

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
86
Başlıkda da belirttiğim gibi, işitme kaybı yaşayan insanların en büyük sorunlarından birisi malum bu.
Üreticilerin çok basit bir özellikle bunu çözüme kavuşturma şansları olmasına rağmen maalesef yapmıyorlar ve bizlerde kendimize uygun cihaz ve telefonlar arayışı içerisine girip en iyi duyabildiğimiz telefon ve cihazları seçmek durumunda kalıyoruz. Bu konudaki tecrübeleriniz nasıl ?

Kendi adıma 10 yıllık samsung note 4 kullanıyorum.Yazılım ayarları ile oynayarak (root) sesini yükselttim, işitme cihazım 25 yıllık dolayısı ile telefon konuşmalarını işitme cihazı üzerinden yapma şansım yok. Fakat telefon sesini fazla yükselttiğim için cihaz olmadanda gayet iyi duyabiliyorum. Ancak yakın zamanda her ikisinide değiştirme düşüncesinden dolayı; Örneğin işitme cihazları üzerinden yapılan telefon konuşmalarından memmunmusunuz. Sizlerin çözümü nasıl? Kullandığınız telefonlarda işitme cihazı yada işitme kaybı nedeniyle ses yükseltme özelliği var mı ? Memmun musunuz, yoksa mecbur olduğunuz için kabullendiniz mi ? Sizlerin çözüm ve deneyimleriniz nasıl..

Üst Alt