Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kusur oranı sonucu işyerine ceza kesilmiş. Bana zararı olabilir mi?

Cnglz

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar.

2016 da bende is kazasi geçirdim.sol el baş parmak koptu.yas 29.kusr oranı %20 bana %80 işyerine verildi maluliyet oranim % 21 (580 tl sürekli işgöremezlik aliyom)işyerinden şikayetçi olmadım.uzlasmadikta.rapor dönüşü aynı bölümde çalışmam gerektiğini söyledi idare.zorda olsa çalıştım.

bugün personel mdr çağırdı.140 bin ceza kesilmiş senin yüzünden fln dedi.isyerinin avukatlarına benim evraklarımı vermiş.sonucunu gorecez fln dedi.bende görelim ddim çıktım.

Şimdi sizlerden yardım isteğim şu arkadaşlar beni işten çıkarırlarsa şikayetçi olmanın bir anlamı var mı.zaten devlet bunlardan 140 bin almış.bana maaş olarak verio. Şimdi ben şikayetçi olursam bunu benden isteyecek.avukat parası şu parası bu parası derken birde cebimizden çıkar die korkuyom.ne yapmalıyım

iş kazalarında 2 defa kusur oranı belirlenir. ilk kusur oranını sgk müfettişleri verir. ikinci kusur oranını işverene maddi ve manevi tazminat davası açtığınızda mahkeme sürecinde keşif yapılır keşife katılan olay bilirkişisi verir. mahkemenin verdiği kusur oranı tazminat hesabını etkiler.

iş verene sgknın verdiği ceza sizi ilgilendirmez. iş güvenlik tedbirlerini zamanında alsalardı.

Kaza tarihinden itibaren 10 yıl içinde iş verene karşı maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız var. sakın davacı olmayacağım diye imza falan atmayın. kendilerini güvenceye alırlarsa hem sizi kapıya koyalar hem işinizden hemde tazminatınızdan olursunuz.

iş verene karşı tazminat davası açarsanız tutuğunuz avukatın parasını ödersiniz. iş verene dava açacaksanız. avukata %15-%20 gibi tazminatınızdan yüzde verirsiniz. sadece mahkeme masraflarını karşılarsınız. %15-%20 nin üstünde avukatlar pay isterse anlaşmayın başka avukat bakın. avukat ücreti böylece hal olur.

para göz avukatlardan da uzak durun %30 hatta %35 tazminatdan pay isteyen para göz avukatlar bile var. özellikle bu yardımlaşma forumlarında avukat kisvesi altında davanızı almak isteyenler olursa uzak durun. saygın avukatlar yardımlaşma forumlarını amacı dışında kullanıp müşteri kapmaya çalışmaz.

dava açarsan maddi ve manevi tazminat alacaksın. onların sende para isteme gibi bir lüksü yok.

Çok teşekkür ederim kardeşim inceliğin için.
Allah razı olsun

korkma kardeşim git dava ac durdugun hata senin parmak gitmiş aynı bölümde calıştırıyorlarsa acıma senden hiç bi şekilde para cıkmaz korkma sen bende gözü kaybettim dava devam ediyor

Üst Alt