Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

L2 çökme kırığı oluştu. Beni neler bekliyor?

Renavati10

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba is kazasi sonucu l2 kemigimde minimal cokme olustu doktora gittik 15 20 gune ayaklanirsin korse ile 45 gunede eski saglina kavusursun dedi verilmis sadaksn varmus dedi o gunden beri belimde yukaraya dogru birisi itiyormus gibi agrilar olustu kkmi zaman ani isinmalar oldu agri ve isinmalar yavas azalmaya basladi ama halen tek basjna kalkamiyorum ve uzuluyirum 25 gun gectj yatakta bu donemleri yasiyan forumda buyuklerim varmi coken kemik nasil eski halini alabiliyotmu yada gelecekte sorun cikarirmi bilgisi olan paylasabilirmi sjnir hasarim yok kalkinca yuruyebilitorum bu arada ama uzun sure degil yardimci olursaniz sevinirim saygilarimla

Denge problemi omurga cokmesi

Tum forum arkdaslarinina iyi aksamlar dilerim omirga cokmesi sonucu l2 minumum cokme olustu bu gun 61 gun kendi islerimi gorur hale geldim ara ara sirt agrilarim oluyordu onlarda baya gecti 45 yatakta yattigim icin zayif kalmis kaslarim su an yuruyusleri arttirdim ilk baslarda denge problemi cektim sola dogru oluyordu azaldi ama tamemen gecmedi bu konuda bilgisi olan ve yasiyan varmi forumda beni aydinlatirsa sevinirim saygilarimla

Renavati10

Her şeyin yolunda gitmesine çok sevindim. Çok çok daha da yi olacaktır, hiç tereddüt etmeyin. Kendinizi aşırı zorlamadan, düzenli spor yapın. Doğru fizik tedavi hareketlerini ihmal etmeyin. Aslolan doğru kasların güçlenmesidir. Kendi başınıza yapabileceğiniz her ama her şeyi kendiniz yapın, sakın tembellik yapmayın. Mümkünse boool bol yüzün. HAtta yüzme dersi alın ve stilli yüzmeyi öğrenin. Bu, omurganın doğru çalışmasını sağlar. Asla aşırı yorulmayın. Asla kilo almayın, kötü beslenmeyin. Asla Covid ve hatta grip olmayın bu aralar.

Kas agrilari bel ve sirt

Mrb forum uyeleri bi kaza sonucu 45 gun yatakta yattim belde kirik nedeniyle simdi kirgim kaynamis doktoruma gore sorun yok hafiften spor yapabilirsin dedi egilmekti yasakti bu arada artik egilebiliyorum yuruyorum hafif tempo kosuyorum gelismeler guzel ama bel ve sirt kaslarim yaniyor ve agriyor bu gun 85.gun ve agrilarim devam ediyor bu agrilar ne zaman gecer bilemedim veya ne yapmak lazim uzun sure yatan hastalar nasil toparliyor kaslari fizik tedaviye baslamadim 3 ay az bir suremi acaba bilgisi olan tecrubesi olan varsa ve yazarsa sevinirom saygilarimla

Ağrıların yattigin için devam ediyordur.Ama fizik tedaviye başlama lazim.Ben omurilik ameliyatından 3 ay sonra yürüyüş yapmaya başlamıştım.2 ay fizik sonrası.Parka çıkıp 40 dk 1 saat felan yürür sonra bacaklarımı kuvvetlendirmek için çalışırdım.3 ay iyi bir süre korkmadan yavaş yavaş bacak kaslarınızı kuvvetlendirin

Sagolun erkan bey sizede gecmis olsun fizik tedaviye 3 ayi doldurduktan sonra baslaticak doktorum siz bu surecleri yasadiniz biraz daha anlatirmisiniz neler yapmaliyim yada neler yapmamamliyim sunanda bacaklarim guclendi amaa sorun bel ve sirt agrilarim sanki hic gecmicek gibi duruyor ve moralim dusuyor doktorum 6 ay gibi bir surecten bahsetti beklerimm sorun degil kaslar bu kadar suredemi toplaniyor sizin agrilariniz gecti mi siz daha zor bi donem gecirmissiniz beni aydinlatirsaniz seviinirim saygilarimla

Renavati10

Merhaba tabi ki ikimizin durumu çok farklı.ben omurilik kanseri tedavisi görmüştüm.Kanalda bulunan sinirlerde zedelenme mevcut ve 5 yılda geçmedi.ben yeniden yürümeyi öğrendim diyelim düşe kalka artı denge problemleri felan.simdi gelelim size bir hasar kalmadıysa tuvalet,yürüme,uyusuki vs gerisi kolay.Kendinizi yormayacak şekilde gerek ev gerekse dışarıda ufak ufak egzersizlere özellikle kasları kuvvetlendirecek egzersizlere yönelin.Agrilariniz zamanla azalacaktır.Sirt kaslarınızı da çalıştırın.Egilip kalkarken çömelerek bu işlemi yapın.Fazla ağırlık kaldırmadan ufak tefek şeyler kaldırarak zorlanma durumunuza göre bakın.Zaten fizik tedavi de de denge,bacak kuvveti, eğilip kalkma şeklinde egzersizler verecklerdir.Zamanla daha iyi olduğunuzun farkına varacaksiniz.gecmis olsun

Tesekkur ederim erkan bey zaman ayirdiginiz icin ailenize ve size sagliklar dilerim saygilarimla

Merhaba şuanki son durumunuz nedir acaba..0
Sağolasınız hocam teşekkür ederim. Kaza geçireli 2 ay olacak şu an hala istirahat halindeyim. Bu ay sonunda tekrar kontrole gideceğim, kırığın durumuna göre istirahate devam ya da aşamalı olarak ayağa kalkmaya başlayacağım herhalde. Sağlıcakla.

ince725

Bendede düşme sonucu kırıklar oluştu allaha şükür şuan gayet iyiyim ...

Kardeşim geçmiş olsun tekrardan işallah yakın zamanda toparlanıp ayağa kalkarsın...

Sonersoydan

Teşekkür ederim abicim, sizin kırık hangi bölgedeydi, platinler hareket kabiliyetini fazla kısıtlıyor mu? Sağlıklı huzurlu günler dilerim.

ince725

Koksiks sakrumdan başlayıp yukarıya kadar çıkıyor... Hareket kabiliyetimi biraz kısıtlıyor sonuçta ameliyat olalı 9 ay oldu ama her geçen gün daha iyiye gidiyor.. Bir bu kadarda ayakta mevcut platin...
OturanBoğa

Sağlolasın aynen öyle Doktorum Azmi hamzaoğlu...

Sonersoydan

Öyle mi, çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. Peki abicim bu tür omurga kırıkları beyin cerrahisinin mi yoksa ortopedi cerrahisinin mi alanına giriyor. Gerçi bende sinir ile alakalı bir durum yok ama ortopedi bölümünden bir fikir almak gerekir mi?

Bel agrisi omurga kirigi

9 ay once l2 cokme kirigi yasadim 6 ay dinlendim yaz gelincede yuzme ve gunes devam ettim bir sure ama agrilarim cok artti biraz ara verdim son cekilen emarda minimal siniri sikisturan disk tasmasi ni belirtmisler l3 l4 nasil olstu bilmiyorum yeniden dinlenmeye aldim kendimi ama agrilarim bitmek bilmedi sabah kalkinca ve fazla ayakta durunca artiyor evde fazla zorlamdan spor yapiyorum kisacasi bu agrilardan kurtulan varmi bu durumlari yasiyan 9 ay kisa bir suremi vucudun toparlanmasi icin bilgilerinizini paylasirsaniz sevinirim saygilarimla

Üst Alt