Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lisans ve önlisans diplomam var. Önlisan ile EKPSS'ye girip atanabilir miyim?

Gültenn.n

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba...
Resmî bir kamu kurumunda memur olarak görev yapmaktayım. Şuan lisans mezunuyum ama ben tekrardan önlisanstan farklı bir bölüm okumak istiyorum. EKPSS sınavı yolu ile atanmadım. Şuanki mezuniyetim değilde önlisans mezuniyeti ile sınava girmek istiyorum. Önlisans, lisanstan düşük bir mezuniyet olduğu İçin sizce sistem bunu nasıl algılar? Önlisanstan sınava girebilecekmiyim? Sizlerinde böyle bir tecrübeniz oldu mu daha önce?
Teşekkür ederim...

Ösym sınavlarına en son eğitim düzeyinizden girebilirsiniz

Evet öyleymiş. Teşekkür ederim arkadaşlar dönüş yaptığınız için

Ekpss'ye illaki lisanstan mı başvurmak zorundayım?

Merhaba.Yüksekokul elektrik mezunuyum.Mesleğim elektrik teknikerliği.Fakat bir dönem açıköğretim işletme lisansa dikey geçişle kaydolup mezun oldum.Ben illaki ekpss lisansa mı başvurmak zorundayım.Yoksa asıl mesleğim olan elektrik teknikerliğine ön lisans ekpss'
den girebilirmiyim?

hayır,lisanstan gireceksiniz.

Cevap için teşekkürler.Peki işletme lisansla yaklaşık kaç puanla nerelere yerleşilir.Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?Veya tavsiyesi olan.

lisanstan gireceksniz ama o diplomanızla da aldığınız puanla tercih yapablirsiniz. yönetmelikleri okuyun yada e devletten (bimer aracılığıyla) devlet personel başkanlığına bir dilekçe yazın daha ayrıntılı ve daha doğru bilgi için.

en son bitirdiğiniz okul geçerli olur

Mevcutta geçerli bir Önlisans KPSS puanınız mevcutsa yeni sınava girmeden tercih yapabiliyorsunuz diye biliyorum ben? Lisans'a girdiğiniz anda geçen sene bile girmiş olduğunuz yani geçerli olan Önlisans puanı pasife düşer.. Sistem şimdiye kadar böyle işliyordu.

Arkadaşlar bir yanlış bilgi var, hem ön lisans hem lisans diploması olanlar lisans derecesiyle sınava girerler ancak teknikerlik ve sağlıkla ilgili alanlardan aldıkları önlisans diplomalarını kullanabilmektedirler (lisans kpss puanlarıyla bu diplomalarını baz alarak tercih yapabilirler)

@polynom,
Hocam bu durumla ilgili EKPSS kılavuzunda yer alan madde var mı? Ben bulamadım.
Arkadaşlar bu durumda(Lisans mezuniyeti ile sınava girip önlisans diplaması ile atanan) olup ataması yapılan var mı?

Öyle bir madde yok bulamazsın çünkü.
Bunun teknikerlik olması ya da olmaması ile alakası yok. Böyle biri yok. Ayrıca her yerde en son en yüksek nereden mezunsan o mezuniyetinden atanabilirsin yazıyor

Üst Alt