Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lupus ve kalp kapağı sorunlarım için hangi oranda engelli rapor oranı alabilirim?

Elcin90

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,

2013 yılından bu yana lupus ve buna bağlı olarak antifosfolipid ve raynoud fenomenim var. Daimi ilaç kullanıyorum. Plaquenil ve warfarin. Şuana kadar hematolojik tutulum (plt 9000 civarına düşüyor) dışında organ tutulumum olmadı.

2 ay önce kontrol için gittiğim hastaneden biküspit kapağım olduğunu ve bozulduğunu aort yetersizliğim ileri derece olduğunu ve bu kapağın metal kapak ile değişmesi gerektiğini söylediler. Ve rcc/ncc arasındada delik varmış. Bu da onarılacak.
Ef%60 kalpte herhangi bir büyüme vs. yok.

Ameliyat olduktan sonra heyet % kaç rapor verir?
Açık veya kapalı ameliyat oranı etkiliyor mu?

Kalpten ziyade aslında lupustan ileri gelen çok şiddetli eklem tutulmalarım ağrılarım oluyor. Heyet bana sorsa kalpten çekmedim lupustan çektiğim kadar derim. Yani aslında çalışmama engel olan hastalığım bana göre lupus. Bununla ilgili psikolojik rahatsızlıkta geçiriyor olabilirim. Panik atak geçirmiştim ve şuan kalp ameliyatı beni aşırı strese soktu ve panik atak reflü tarzı ataklarla geri döndü.

Bu şartlar altında raporum kaç olur. Ne yapmam,nerelere başvurmam gerekir?Amacım erken emeklilik,Lütfen yardımcı olun, teşekkürler

Üst Alt