Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Maddi tazminat hesaplama bilirkisiden ne zaman gelir?

yok enfazla 2 ayda gelir, hatta bazen 1 ayda bile gelir,

Maddi manevi tazminat davasi.is kazasi sebebi ile.bilirkisisi beş ay önce gitti.yirmibeş gün sonra mahkeme var.

kazazede

Mustafa abi merhaba, abi nihayet benimde dosya Ara Karar verildi,bilirkişi hesaba gidilecek, e haftadır karar verilmiş daha gitmedi,giderse de ne zaman gelir acaba

[h=1]6100 SAYILI HUKUK MUHAKEMELERİ KANUNU’NDA SÜRELER[/h]
[FONT=arial]274[/FONT]
[FONT=arial]Bilirkişinin görev süresi[/FONT]
[FONT=arial]Bilirkişi raporunun hazırlanması için verilecek süre ÜÇ AYI geçemez. Bilirkişinin talebi üzerine, kendisini görevlendiren mahkeme gerekçesini göstererek, süreyi ÜÇ AYIgeçmemek üzere uzatabilir. Belirlenen süre içinde raporunu vermeyen bilirkişi görevden alınıp, yerine bir başka kimse, bilirkişi olarak görevlendirilebilir.[/FONT]

[FONT=arial]281[/FONT]
[FONT=arial]Bilirkişi raporuna itiraz[/FONT]
[FONT=arial]Taraflar, bilirkişi raporunun, kendilerine tebliği tarihinden itibaren İKİ HAFTA içinde, raporda eksik gördükleri hususların, bilirkişiye tamamlattırılmasını; belirsizlik gösteren hususlar hakkında ise bilirkişinin açıklama yapmasının sağlanmasını veya yeni bilirkişi atanmasını mahkemeden talep edebilirler.[/FONT]

Açılan maddi manevi tazminat davasi hesaplama bilirkisiden giden dosyanın takibi..?

Uyaptan vatandaş portala girince taraflar ve ödeme bilgisi kismi var. Yani dosya kimde ne asamada gorunmuyor.yoksa benim bilmedigim bir giris yerimi var.

benim üç aydır bilirkişide hesapta uyaptada bir şey gözükmüyor

benim mahkeme bir hafta sonra bir ay gün atacak büyük ihtimal hayırlısı bakalım

Üst Alt