Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mahkeme Adli Tıp'tan yazı bekliyormuş. Süreç nasıl ilerler?

blov

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben adli tıpa gitmiştim iş kazası için dosyam mahkemeye gelmemiş ama adli bilirkişiden rapor bekleniyormuş bu ne anlama geliyor

İş kazası mahkemesinin sonuçlanması için. Senin ve işyerinin kusur oranları senin kazada yüzde kaç malul kaldığını ve sgk rücu miktarı belli olmadan dava sonuçlanmaz. Yani adlı tıptan gelen rapor aşmanın birisi sadece

daha hiç bir şey belli degil
yani

ssk yadanı dava açmak lazım bu konuda

kolay gelsin gardaş benide mahkeme iş kazası için adli tıpa sevk etti adanada adli tıpa gittim benim sorun elimdeydi el bilek donduruldu ölçtü biçti nasıl oldugunu sordu yzdı çizdi tamam dedi 3 ay sonra tekrar kagıt geldi bana bu sefer istanbula sevk ettiler ordaki adli tıpa orda girmemle çıkmam bir oldu el bişek hareket ölçtü tamam dedi gidebilirsin dedi adli tatil nedeniyle hale beklemdeyim eylül ayı içinde mahkemem var tekrar inş ulaşır sen kaç aydır bekliyon adli tıpı

8 ay dır bekliyom

sana iş göremezlik maaşı baglandımı önce onun baglanması lazımmış onun için adlitıpa gidiyormuşuz oran belli degil yani hasatlıgı iş kazasımı yapmış yoksa kendiligindenmiortaya çıkmış adli tıp karar verecekmiş adlitıptan karar gelsede iş bitmiyor yani daha yeni başlıyor

adli tıp raporu gecerlimi

benim iş kazası tazminat davam vardı mahkeme dosyayı adlıtıpa gönderdi adlitıpta muayenem yapıldı iş kazası geciedigim dogru hsatalndıgım dogru fakat hastalıgının geciedigi iş kazasıyla illiyet bagı yoktur dendi bu durumda ne olması lazım oysaki benim hastalıgım iş kazasından sonra başladı raporlarda var adli tıp görüldü diyor hala tedavim sürüyor gerçekten bende anlamadım nasıl illiyet bagı kurulamadıgına oysaki bu rapordan çok ümitiliydim kişi kendi kendini nasıl hasta edebilir aldıgım tanılar hep bu kazayı gösteriyor oturan boga abi bir fikir versen ne yapmam lazım

Adli tıp raporunda iş kazasıyla hastalığınız arasında bir ilişki yok denmiş yani hastalığınızın iş kazasıyla bir alakası yokmuş. Hastalığınızın iş kazasından hemen sonra çıkmış olması tesadüf olabilir. Bu rapora avukatınız aracılığıyla yenilenmesi için itiraz edebilir veya meslek hastalıkları hastanesine sevk edilmeyi isteyebilirsiniz.

yok itiraz etmeyecegim dava red olur dedi avukat bu durumda ne öderim mahkemeye

aynı şekil adli tıpa gittim iş kazası tespit davası açtım şahitlerde vardı benim iş yeri beni iiznli göstermişti 3 sene ugraştım el bilek donduruldu adana adli tıpa gittim sonra ist bula 5 dk muane etti çık dedi şimdi avukatı aradım işle alakalı bişe degil diye yazı gelmiş zengin heryerde zengindir ta böle dünyanın ta böle insanın ne desem boş adamın zoruna giden haklıyken seni haksız duruma düşürmesi inan kaldıramıyom bunu kafam alak bullak işte bulamıyok elden dolayı almıyorlar ben ne yapim olan şeyi söledik sen ne kadar dogru olursan o kadar kötü oluyorsun paran varsa herşey senin bu zamnda 3 sene boşa çabalamışık biz eee zengin adam sonuçta işini yaptırıyor dogru paran varsa haşa alahsın bu dünyada bu zamandan sonra herşey boş artık inş senin hayırlısı gelir gardaş alah yardımcın olsun

banada red geldi valah para faan ödemem atsınlar içeri isterlerse zaten iş yok güç neyimi alacak

kardeş adlitıpda bile sahtekarlık dönuyor benim iş kazasından hasta oldugumu herkes biliyor kazadan sonra çalışamadım bile raporlarda bile olayın nasıl oldugu yazıyor maluluyet çıknca işle alakası yok dendi bende mahkemede neyle alakalıymış diye soracam hayırlısı

sor gardaş ben 3 sene ugraştım benim şahitledre vardı oldugunu sölediler am nedense işle alakalı degil dedi sol el bilek artoz donduruluk elde kısalık gözle görülr şekilde bilek hiç bir türlü oynamıyor agır hiç bişe kaldıramıyom aam neymiş işle alakalı degil oranda vermemişler vay be sonrada adelet var diyorlar adelet parası lana be gardaş biizm gariban kimi kime şikayet edecek alah tan korkamsam şeytana uydurmasın yoksa çol çocuk var yoksa bilmiyom ne olacak çok zoruma gidiyor böle haklıyken haksız olmak inanki dürüst olmakta suç artık yalan dolan deem olurdu belki alah belalrını versin ne diyim alah yardımcın olsun seninde

slm arkadaşlar bende inşaatta üzerime 1'5 tonlu betonun düşmesi sonucu t3t4 seviyesinden omurilik felçi oldum 05/04/2011 tarihinde davacı olmadım evin sahibi bana dava acmış kızdım bende ona actım dava acalı 2 yıl oldu geç kalmışın dedi ackadım ama kazanma ihtimalin yüksek diyo av kazım bayraktar ben samsunda oturuyorum kazayıda samsun atakumda yaptım avukatım mahkemeye ankaradan gelip gidiyor

herkese selam adli tıpa sevk edilen arkadaşlar allah sabır versin benimde yolum düştü bir sene sonrasına randevu aldım oda araya torpil koyarak avukatın söylemesi muayeneden sonrası rapor direk mahkemeye gider sizin elinize geçmez orda engel kriterlerine bakılıp karar verirler kara kaplı defter ne diyorsa oran odur yani yoruma kapatmışlar sözde bakan görmek istedigini görür sonuçta ama süreç sıkıntılı sabırlı olmak lazım biraz fazla sabirlı

dogruyu soylemiyorlar gardaş tarafsız degil yani benim 10larca raporum vardı travmaya baglı gelişmiştir diye ama tanı aynı hastalık aynı olayla alakası yoktur dendi yani belki olaydan sonra 500 defa doktora gittim kimse sormuyor hayırlısı

slm gardaş banada senin gibi hastalık çıkardı ama raporlarda darbeye baglı diye ama adli tıp hastalık dedi bişe demedi şimdi adli tıp benen 600 tl istiyor bu neyin nesi acaba bilen varmı dosyam geri adli tıpa gidecekmiş bilgisi olan varsa sölermi tşk

iş kazası

arkadaşlar iş kazası gecirdim hastalandım sid raporum 0 geldi daha sonra ki raporumda kontrole gerek olmadıgına karar verilmiş enson 2014 deki rapordada iş kazası geçiren kişinin arızaları sgk tuzugune göre maluluyetine gerek olmadıgı karar verildi yazıyor ben bu raporlardan bir şey anlamadım mahkemeye verdim hastalandım diye bu şeferde iş kazasıyla alakası yokdur dendi beni sgk rapora gönderdi elimde 10 ça rapor var iş kazası sonrası başlamıştır diye hastalık artınca alakası yok dendi hastalıgım ilk rapordaki hastalık fakat arttı çalışamaz oldum ben hastalıgımın tespit edilmesini istemiştim bunlar neye göre karar veriyor anlamadım bizim hastane şeçme hakımız varmı dilekçe yazdım durdurulan aylıgınız için sahsen başvuru yapın diyor ben anlamadım hem iş kazasıyla alakası yokdur deniyor hem hastasın diyor ilk rapordaki oran maluluyete gerej yok deniyor bende diyorumki maluliyetimi sormadımdiyorum hastalandım diyorum ozamanda iş kazasıyla alakası yoktur dendi nasıl yapmak lazım başvuru yapıyorum kabul etmiyorlar biz kazadan birşey bulamadık diyorlar nasıl iş bu anlamadım sagolun iş kazası geçiren yada geçireçek olanlar olaydan sonra sgk ya mutlaka başvurun doktorunuz sözunden asla çıkmayın ne derse onu yapın egerki istirahat raporlusanız asla iyileşmedem işe başlamayın iyileşmeden sonrada sid sine başvurun asla işverene inanmayın asla inanmayın ben inandım işimden oldum hastalıkta bana yıklıdı bu şöylediklerimi ben yapsaydım hayatım garanti olacaktı sana yardımdecegiz diye beni kandırdılar tedavi edecegiz dediler herşey kapandıkdan sonra işe son benim bu yazdıklarımı sakın unutmayın ve 100 /80 engelimle ortada kaldım ve şimdi bana ne yaparsan yap diyorlar istersen mahkemeye ver diyor lar ne yaparsanız olay oldukdansonra yapın herkese geçmiş olsun

iş görmezlik

arkadaşlar ben iş kazası gecirmiştim ama bana oran verilmedi maaşınız durdurulmuştur diye bir imare var yeniden baş vuru yapma hakkım varmı zaman aşımı varmı sgkda teşekurler iş kazası oldugu kesin

Üst Alt