Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mahkeme kararıyla şizofreni hastası yatış işlemleri..?

human1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhabalar. Bu hastalıkla ilgili araştırabildiğim kadar araştırma yaptım ama bazı cevapları bulamadım ne yazık ki. Babama açılan iftira davası neticesinde karşı taraf babamın akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair adli tıptan rapor istedi. 2 hafta adli tıpa sürekli gidip gelerek ayaktan muayene oldu. 2 gün önce artık gelmememiz gerektiğini, raporun mahkemeye gideceğini söylediler. Bana hiç bir bilgi vermediler. Bu konuda bilgisi olan bir kaç tanıdığıma durumu anlattım ve 20 gün sonra mahkemeden çıkacak sonuca göre babamı hastaneye yatırabileceklerini söylediler. İnternetten okuduğum kadarıyla babamın belirtileri paranoid şizofreniye uyuyor. Ama kendisi hastalığını kesinlikle kabul etmiyor. Etrafındaki herkesten kendini soyutladı. Benim dışımda kimseye inanmıyor , güvenmiyor ve sevmiyor. Aranızda bu durumla karşılaşan var mı ? Yani mahkeme kararıyla hastaneye yatış kararı çıkmış biri? Hangi hastahaneye yatırılır? Ortalama ne kadar süre kalır? İnternetten Bakırköy ve Erenköy hastahanelerine baktım yorumlarını okudum. Moralim iyice bozuldu. Hafif ve ağır hastaları aynı yerde mi tedavi ediyorlar? Temizlik, beslenme, bakım gibi konular ne şekildedir. Bunları öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

arkadaş geçen sene gezi olaylarında mesleği avukat olan sonra şizofreniye yakalanmış ve elinde cezai ehliyeti yoktur yazan bir adamı mahkeme tutukladı hakim, tedavi olsun amacıyla tutukladım dedi, hastaneye yatırdılar haberlere çıktı ama sonra akibeti ne oldu bilmiyorum yani demem oki hakim amcaya kalmış tukuklayıp hastaneyede gönderir hapishaneyede serbestde bırakabilir

Geçmiş olsun öncelikle . Hastanede yatış kararı varsa büyük ihtimalle Bakırköy hastanesi . Yemek temizlik görevliler tarafından sağlanıyor . Sigara kullanıyorsa paketini eksik etmeyin . Görevlilere de sigara paketi yada nakit para bırakabilirsin . Yatış süresi çıkacağı heyet başkanın ve dr un uygun gördüğü gün kadar olur . Yatış yerinde mahkum bölümü ayrı normal hasta yeri ayrı yerde .. ( Psikolog görüşmesinde ve doktor aile görüşmesinde sizde rica ederseniz yatırmayalım yada uzun süre tutmayalım babamı burada dersen faydası olabilir .)

Teşekkürler. Allah herkese şifa versin. Sorun şu ki, adli tıp bizi gönderdikten sonra hiç bir sey demedi. Ben biraz araştırma yaptm. 20 gün gibi bir süre sonra babanı arayıp adli tıpa çağırırlar. Hissettirmeden bir bahane uydururlar ve oradan direk hastaneye yatış işlemi olur dediler. Öğrenmek istediğim bu süre doğru mudur? Mahkemeden karar hemen hemen 20 gün sonra mı çıkar?

Üst Alt