Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malülen emekli olan polisin ikramiye hesabı ve silah durumu..?

asi0706

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Malülen emekli olan polis arkadslar maas ikramiye silah durumu ne oluyo?

Ben de emniyette gih memuruyum malülen emekli olmak istiyorum ancak korkuyorum kontrol muayenesinde maaşım kesilir diye bipolar hastasıyım ve ne yapacağımı bilemez durumdayım.

Sokrates kontrol muayenesi yok,facede tsk adi malul sayfasını takıp et.

Kontrol muayenesi nasıl yok memurlara mı yok askerlere mi kime yok normalde var diye biliyorum ben.

Malulen emekli olan lar sanirim hic bakmiyolar sayfaya

merhaba. aynı sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum. 2 ay önce myastenia gravis sebebiyle egm beni önce Çorum Üniversitesine, sonra ise Samsun OMÜ ye sevk etti. Sağlık kurulu D dilimi verdi. henüz tarafıma dönüş olmadı. 5/1 iyim. Malulen emekli olsam ne kadar tazminat ve maaş alırım tahminen? Polnette maaaş 2075 yazıyor.

Teşekkür ederim. Tüm hastalara Allah şifa versin. 2006 sigorta girişim. 2009 pmyo giriş, 2011 meslek girişliyim

Psikatriden raporla gih yada malulen emekli olan polis ark varmi silah ve ehliyet ne oldu

Psikiatriden gih yapılan ya da emekli edilen birinin silahının ne olduğunu mu soruyorsun o da güzel :)

Sokrates psikatriden silahi alinan yada emeklinedilen ark silahini soruyorum evet anlamadin galiba silahin parasinimi veriyolar baskasinin ustune devretip satis yapiliyormu sonucda mesege gitisde parayla aldigin bir silah 10 yilin ustu memurda silah tamamen seninmi yarisini veriyolar ucretin simdi anladinmi soruyu?

Bilinmezlik icinde yasiyoruz malesef kimse bisey bilmiyo ne idari burodakiler ne personel vala ?

Arkadaşlar herkese selamlar
OKB sebebiyle Polis Memuru olarak geçen yıl emekli oldum
Geçen yıla kadar bende herkes gibi sorularıma cevap arıyor ve bulamıyordum.

Baştan sona anlatacağım bu süreçte umarım sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.
Çünkü ben size şöyle olur böyle olur dersem belki benim bilmediğim sizin durumunuzla ilgili bazı ayrıntılardan dolayı farklı bir sonuçla karşılaşabilir beni suçlayabilirsiniz. Sizleri yanıltmak istemem bu yüzden ben kendi durumumu anlatayım sizde cevapları kendiniz bulun

Yaklaşık 2.5-3 yıl önce OKB sebebi ile silahım alındı. Bir yıl ilaç tedavisi görerek silahsız olarak görev yaptım. Bu süreçte beni büroda görevlendirdiler.Büroda yöneticiler ve arkadaşlarım bana çok yardımcı oldular. Hastane heyetinin 1 yıl sonunda süreyi 1 yıl daha uzatıp raporda silahsız görev yapması demesi üzerine EGM Sağlık Daire yönetmeliğe dayanarak raporda dilim belitilmesi şarttır diyerek rapora itiraz eder. Tekrar rapor istenmesi üzerine heyetin bana söylediği şey evet sen iyisin fakat ilacı kesmeden olumlu rapor veremeyiz tedavi devam ettiği için ilacı şuan kesemeyiz diyerek D dilimi olarak rapor gönderir ve bana gelen yazıda sorarlar emekli mi olmak istiyorsun silahsız başka bir memurluk mu? Bende emekli olmayı seçtim. Bana bağlanan maaş ve ikramiye ile Polnet sisteminde görünen birebir aynı diyebilirim. Emekli kimliği vermediler hastane heyet raporu istiyorlar.

Silah konusuna gelince onu bende çözemedim. Polis arkadaşıma devretmek istedim. Normal emekliliği haketmiş olsaydın devredebilirdin şuan sadece birinci derece yakınına devredebilirsin dediler. Babamın üzerine almayı düşünüyoruz sanırım bana ödeyecekleri silah parasından fazla vergi ödememiz gerekecek.

Bizden istedikleri belgeler silahı alacak kişinin tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu, vergi dairesinden borcu yoktur belgesi, fotoğraf diğerleri silah ruhsat büroda halledilebilecek dilekçe vb şeyler sanırım. Bürodakilerde net bişey bilmiyor birkaç defa görüştüm kendi aralarında değerlendirip silahı alacak kişiyle beraber gelin dediler. Birkaç ay öncede önce sen devretmek için dilekçe vereceksin gerekli yerlerden cevap gelince biz sana haber vereceğiz almak isteyen kişi ondan sonra üzerine alacak demişlerdi. Umarım hastane,vergi dairesi uğraştırıp sonrada bu şekilde olmuyor demezler.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Silah konusu netleşince tekrar yazmaya çalışırım.

@malulen emekli kaç yıllık polis iken malülen emekli oldunuz bir de ben Okb nin C dilimine girdiğini sanıyordum aynı teşhisle yani Okb ile D dilimi mi verdiler ?

Malülen emekli olmak istesem ve kuruma başvuru yapsam ne kadar sürer emekli edilmem ?

Üst Alt