Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malülen emeklilerde ilaç katkı payı kesiliyor mu?

Konular
26
Reaksiyonlar
2
Sayın arkadaşlar ben iş kazasından malülen emekli oldum ben ve ailem hastaneye gidiyoruz. Ilaç yazılıyo ilacı alırken bir katkı parası ödüyoruz eczaneci bir kısımda maaşımdan kesileceğini söylüyor ama benim maaşımdan 4 aydan beri hiç bir kesinti olmadı acaba bizden ilaç katkı ve muayne üçreti kesilmiyomu.bilgilendirirseniz sevinirim

Kesilmesi lazımdı gibi geliyor bana. SUT'da 3.2.5. Katılım Payı Alınmayacak Haller, Sağlık Hizmetleri ve Kişiler diye bakar mısın lütfen.

3.2.5. Katılım Payı Alınmayacak Haller, Sağlık Hizmetleri ve Kişiler[/h](1)İş kazasına uğrayan veya meslek hastalığına tutulan sigortalıdan, bu durumları nedeniyle sağlanan sağlık hizmetleri için SUT’un 3.2.1, 3.2.2 ve 3.2.3 numaralı maddelerde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(2)Askerî tatbikat ve manevralarda sağlanan sağlık hizmetleri için SUT’un 3.2.1, 3.2.2 ve 3.2.3 numaralı maddelerde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(3) 5510 sayılı Kanunun 75 inci maddesinde yer alan afet ve savaş hali nedeniyle sağlanan sağlık hizmetleri için SUT’un 3.2.1, 3.2.2 ve 3.2.3 numaralı maddelerde tanımlanan katılım payları alınmaz.
(4) 5510 sayılı Kanunun 94 üncü maddesinde tanımlanan kontrol muayenelerinden SUT’un 3.2.1 numaralı maddede tanımlanan katılım payı alınmaz.
(5) Acil sağlık hizmetleri, (Ek ibare:RG-3/6/2010-27600)(1) bedeli Kurumca karşılanmayan ayaktan hekim ve dişhekimi muayeneleri, Sağlık Bakanlığı tarafından sözleşme yapılmış, görevlendirilmiş veya yetkilendirilmiş aile hekimi muayeneleriile SUT’un 2.3 numaralı maddesinde belirtilen sağlık kurumları/ kuruluşları tarafından sunulan sağlık hizmetlerinde, SUT’un 3.2.1 numaralı maddesinde tanımlanan katılım payı alınmaz. tam anlamıyla birşey anlamadım herhalde alınmıyor

bende malülen emekliyim vede kesiliyor ilk defa duyu yorum malülen emeklilerden kesilmiyor diye

herşeyin bir ilki vardır ben 5 aydan beri maaş alıyorum maaşımdan hiç bir kesinti yok.bilmiyorum ben iş kazasından emekli olduğum içinmi kesilmiyor acaba sut inceledim böyle bişeyler yazıyor ama tam anlayamadım

bazen toptan kesiyolar2-3 ay kesilmedigide olu yor

Üst Alt