Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malulen emeklilik başvurusunda bulundum. Sağlık güvencem yok..?

ömerhanoğlu

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
12/09/1963 doğumluyum
27/06/1986 ilk işe giriş tarihim ve 4513 prim gün sayım,
% 63 sürekli çalışamaz raporum bulunmakta,

malulen emeklilik evraklarımı hazırlayıp sgk verdim. malulen emeklilik sürecim ne kadar sürer ve bu arada sağlıktan yararlanamıyorum sigortam iptal oldu.
eşime de % 76 ağır özürlü özürlü aylığı bağnaması için bekliyoruz ben emekli olduğum zaman eşimin 2022 aylığı kesilir mi eşimin sigortası hiç olmadı çalışmadı. bu durumda haklarım nelerdir işgörmezlik ödeneğim kesildi hiçbir gelirim yok haklarım varsa ögrenebilirmiyim

çok Teşekkürler edrm

merhaba arkadaşım benim eşimin de 2254 gün yatmış pirimi var 1800 günle malülen emeklilik için müracaat ettik..oda%63 raporlu devlet hastanesinden ama o raporu saymıyo ssk bulunduğun ilde en teşekküllü hastanede yeniden evrak düzenletiriyo fakat %yi o hastaneye verdirmiyo kendi bölge sağlık kuruluna inceletiriyo ve genelde olumsuz olarak geri yoluyorlar.biz tekrar itiraz ettik.yeni sonucu bekliyoruz olmadı bölge idare mahkemesine vericez..ssk nın amacı öğrendiğime göre şu imiş türkiye genelinde bir kişi dahi emekli olmassa onu kar sayıyormuş yani bıktırma süründürme politikası..inş sizi uraştırmazlar evraklar hızlı didip geliyo bir birbuçuk ay gibi sürede bilgi yazısı geliyo..eşinin 2022 maşına gelince çalışan eşin çalışmayan eşi 2022 alıyo emekli oluncada alması lazım diye düşüniyorum.allah yardımcınız olsun.

Üst Alt