Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malullüğüm onaylanıncaya kadar sigortalı görünmüyorum. Ne yapmalıyım?

CAN_KUŞ

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar; ben kaza gecırelı 1 yıl oldu bu zamana kadar ıstırahat raporu aldım
ama bır yılı gectıgı ıcın artık ıstırahat raporu hastane veremıyor yanı bır yıldan
sonra malulluk basvurusu gerekıyo ben malulluk ıcınde basvuru yaptım ne zaman
onaylanacagı bellı degıl tabı,pekı ben sımdı hastanede mayene olamıyacakmıyım
malulluk onaylanıncaya kadar.gecen gun hastaneden numara alamadım
barkot cıkmadı sıgortalı gozukmuyom yanı sızce ne yapmalıyım.

eğer ssklı olarak çalışıyoken kaza geçirdiysen 6. aydan sonra sgk bir neden istiyor uzun istirahat raporları içn..istirahat raporuna şu şekilde yazılcak dr konuş! halen maluliyet işlemleri devam ettiği için .... istirahat sonu konturolü uygundur! her seferinde bu şekilde sonu konturol olarak almalısın!! arada hiç gün atlamasın ona dikkat et 1 gün bile boşluk olursa rapor paranı alamazsın!

evet sgk lı ıken kaza gecırdım 1 yıl oldu.6' aydan sonra raporda durumumun duzelecegınden
dolayı 3 ay sonra kontrolu uygundur,dıye yazıyordu.ama benım bır yılı gectı.daha rapor alabılırmıyım
yada hastaneye tedavı olmaya gıdebılırmıyım. yarın ıcın randevu aldım.bakalım ne olacak

ben iş yerinden istifa ettim çalışamıyom diye!! ertesi gün rapor açıldı 15 aydır raporluyum.. raporda maluliyet işlemleri devam ediyor diye yazıyor!!ssk sona erdiği tarihten itibaren 9 gün içinde açılan raporlar, taki çalışır alıncaya yada maluliyet sonuçlanıncaya kadar hem sskdan yararlanır hemde rpor parası alır bu haktır sana örnek yazıyom alta dikkatlice oku!!

Sigortalılık niteliğinin yitirildiği tarihe kadar hastalık ve analık sigortası bakımından geçici iş göremezlik ödeneği sigortalıya çalışıyormuş gibi kabul ederek verilecektir. Bu süre içinde başlayan geçici iş göremezlik ödenekleri, sigortalılık niteliğinin bittiği tarihten sonra da devam ederse yine istirahat raporlarına bağlı olarak ödenmeye devam edilecektir. Geçici iş göremezlik ödemesine ilişkin işlemler işten ayrıldığı işverenince gerçekleştirilir.

Örnek: Çalıştığı işyerinden en son primi 19/12/2008 tarihinde ödenen ve 20/12/2008 tarihinden itibaren işten ayrılan sigortalının sigortalılık niteliği 29/12/2008 tarihinde yitirilmiş olacaktır.

LGMDBKRMD;tesekkurler
yarın rapor almaya gıdecem bılgın ıcın sagol

arkadaşlar 18 ay boyunca rapor alınabiliyor ancak rapor aldığınız sürece emeklilik işlemlerinizi başlatmıyorlar ben 22 haziran 2010dan beri rapor alıyorum yanlız bir yıl sürekli rapor aldığınızda sigortanız düşüyor aldığınız tüm raporları sgk ya götürün mümkünse işyerinin muhasebecisiyle birlikte gidin raporları ibraz ettikten sonra sigortanız tekrar güncelleniyor başıma geldiği için biliyorum maluliyet işlemleri hakkında bilgi edinmenizin en kolay ve hızlı yolu bimere dilekçe yazmanız cevap 1 hafta içerisinde geliyor

Üst Alt