Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesaneye uygulanan kök hücre hakkında bilgisi olan var mı?

engin934

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar mesaneye kök hücre yapılmaya başlanmış bu konuda bilgisi olan varmı acaba....

Yeni başlamadı bu çalışmalar yaklaşık 3,5 -4 yıldır yapılıyor ilk başlarda tavşanlar üzerinde denenmiş. Daha sonra insanlar üzerinde denenmeye başlamış.İnternetten okuduktan sonra doktorla iletişime geçtim.

Bir ay kadar önce Ankara'ya gittiğimde doktordan randevu aldım ve gittim.Telefonda görüştüğümde evet mesaneye kök hücre uyguluyoruz demişti bana doktor, muayenehanesine gittiğimizde kök hücre uygulamasını sadece mesane boyutu normal olupta kasları işlevini yitirmiş mesanelere uyguladıklarını söyledi, ve direkt bağırsaklardan yeni mesane yapımına yoğunlaştı.
Söylediği şey şuydu;
tabii bu biraz gözkorkutma ile birlikte..
bu tür hastalar genellikle idrar yolu problemleri yüzünden hayatlarını kaybediyorlar..Sen ilerde mutlaka ama mutlaka yürüyeceksin bizim yapmamız gereken seni o zamana kadar hayatta tutmak..: )

Tahlilleri GATA da yaptırıp ameliyatı özel hastane de yaparız demesi beni samimiyeti konusunda şüpheye düşürdü açıkçası ..

Velhasıl kök hücreyi henüz mesane boyutu normal olup mesane kasları işlevini yitirmiş mesanelere uyguluyorlarmış..

başka türlü nasıl kurtulunur bu daimi sondadan 11 yıldır kullanıyorum

engin934;

işlev derken tam anlıyamadım mesane kasları normal çalışma işlevi kaybımı yoksa hiç mi çalışmıyorsa.Yani çok sık tuvalete giden mesanesi kasılan birinde işe yararmı?

Üst Alt