Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalığı bildirimini işveren yapmadığı için gelir bağlanmaması!?

Konular
20
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar

2011 yılında meslek hastahanesine başvurdum tetkiklerim devam ederken 2013 de işten atıldım
sağlık sebeblerinden dolayı 2014 de meslek hastalığı tanım kondu dosya en son yüksek sağlık kurulundan meslek hastasıdır ancak maluliyet gerektirmez geldi
ancak sgm de meslek hastalığı bildirimim yapılmamış bu bildirimi iş veren mi yoksa sgm mi yapmalı geçici iş görememezlikleri alabilmem lazım

2011 yılı 50. Genelgesinde ve 5510 sayılı kanunun 14. Maddesinde meslek hastaları hastalıklarından alınan geçici iş görememez likler ödenir diyor

sgm bana meslek hastalığı bildirimin yapılsın ödenir diyor ama aynı kurum içinde bildirim yapılmıyor iş veren işten attım diyor

ben ne yapmalıyım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz lütfen

eğer meslek hastalığı tanısı konulmuş ise, siz işgöremezlik geliri için dilekçe ile sgk ya başvurun, bildirim yapılmaması geçici işgöremezlik almaya engel değilki, siz dilekçe ile müracaat edip, neden alamadığımı bana yazılı olarak bildirin
deyin. Başka bir nedeni olabilir

Evet, siz dilekçe ile sigorta müdürlüğüne başvurun ve o gelirleri talep edin. SGK size bu konuda yol göstermek zorunda aslında. Ne yapmanız gerekiyorsa bunu size söylemeliler.

arkadaşlar sağ olun teşekkürler sgm deki memurlara işlerini ögrettik aldık hakkımız olanı

Sürecin olumlu sonuçlanmasına sevindim. Hayırlı olsun.

Sorunu nasıl çözdünüz? Ne kadar ödeme yapıldı.

Üst Alt