Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalığı mahkeme süreci sonrası adli tıp çekimser kaldı!?

cenk35cenk

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba;
2015 yılında ayrıldığım işyerinde bir meslek hastalığına yakalandım.2013 tede bununla ilgili bir ameliyat geçirdim.İzmir 9 eylül üniversitesi meslek hastalıkları bölümünden MESLEK HASTALIĞIDIR raporu aldım.yapılan müfettiş araştırmasında da %60 işveren kusurlu çıktı ve Ankara YÜKSEK SAĞLIK KURULU raporumu inceleyip %32,2 işgücü kaybı ile gelir bağladı.Eski işverenin buna itirazı sonucu dava süreci başladı.Adli tıp beni yeniden 9 eylül üni. adlitıp bölümüne sevk etti ve oradaki muayenede de yine aynı sonuçlar çıktı Ancak İstanbul adli tıp kurumu bu aldığım raporları görmezden gelip OY BİRLİĞİ ie meslek hastalığıdır veya meslek hastalığı değildir diye bir açıklama yapmayıp çekimser kalmıştır,hatta yazdığı yazıda bu rahatsızlığın halk arasında çok olduğu ve özel hayatında da olabileceğini yazmışlar.Görünen o ki meslek hastalığım mahkeme tarafından ADLİTIP ın bu tutumu için iptal edilebilir.

bununla ilgili ne yapabilirim.yardımcı olurmusunuz
teşekkürler

cenk35cenk

Başka bir adli tıp raporu için siz de karara itiraz edersiniz ve mahkeme başka hastaneye ya da heyete sevk eder.

Üst Alt