Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalığı raporumu aldım. Süreç nasıl gelişecek?

egebluee

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamlar,
maltepe meslek hastalıkları hastanesinden pnomokonyoz teshisli rapor verdiler Raporu sgk ve gerekli yerlere gönderdiklerini söylediler.
1-) süreç hakkında bilgi lütfen.
2-) evrak takibi yapabileceğim site varmı

bu konularda bilgi rica ediyorum herkese teşekkürler.

Geçmiş olsun

SGK evraklarınızın takibini buradan yapabilirsiniz.

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

Hastane dosyanızı gerekli yerlere gönderecek. oranınız Ankara'dan gelmesini bekleyeceksiniz. 5-6 ayda dosyası Ankara'dan dönen arkadaşlarda var daha uzun süren arkadaşlarda var. Evrak takibi ile dosyanızın izleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bu konuda çok bilği kirliliği vardı bazıları siz evrğınızı götüreceksiniz diyordu

yüksek sağlık kurulundan evrakın gelmesi 5 ayı bulursa eylul ayında benim emekli olmam bana hak keybettirirmi (normal sartlarda 15 eylulde emekli oluyorum.) yada beklemelimiyim raporun gelmesini

örneğin iş kazalarında heyete girdiğimiz zaman bize heyet direkt oran vermiyor. heyetten çıkınca elimize oran bildiren kağıt vermiyorlar. dosyayı hazırlayıp gerekli yerlere gönderiyorlar. Ankara heyet raporunu inceleyip oran veriyor. sizinki meslek hastalığı konuyu telefon ile bağlı bulunduğunuz sgk ya sorabilirsiniz. aynı işlemler sizde de uygulanır diye düşünüyorum, hastane dosyanızı elden size vermez. ankaraya gönderir orada incelenir ve oran verilir diye düşünüyorum. çünkü son karar verici merci Ankara.

emekliliğinizi bekletip bekletmemeniz tamamen size kalmış. Bu konuyu bağlı bulunduğunuz sgkya sorabilirsiniz.

meslek hastalıklarında %10 ve üzeri oran verilir ise sürekli iş göremezlik aylığı bağlanıyor. %60 ve üzeri bir oran verilir ise ayrıca emeklilik hakkına sahip oluyorsunuz. (zaten emeklilik hakkınız gelmiş) eğer %60 ve üstü bir oran beklentiniz varsa bence beklemeniz mantıklı olur. %60 ve üstü bir oran verilirse emeklilik işlemlerini başlatmanıza bile gerek olmaz onlar direk başlatırlar. %60 dan daha az bir oran beklentiniz varsa emekliliği başlatmak mantıklı olabilir. bence düşünün taşının kendi kararınızı verin.

Üst Alt