Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalığı sonrası işten atıldım. İade davam nasıl sonuçlanır?

Sezerim

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Benim sorum, 2010 yılında lastik sektöründe çalışmaya başladım . son 1-2 senedir yapmış olduğum işten dolayı iki kolumu da kullanmakta zorluk çeker hale geldim
İstanbul'a meslek hastalıkları hastanesine gittim iki kolumda lateral epikondilit boynumda fıtık düzleşme meslek hastalığı dediler iş yerine çalıştırılmam önerilen bir rapor hazırladılar.
İş yerine verdim raporu beni 95 gün ofiste hiç. Bir iş yapmadan oturttular işi bırakmam için mobbing uyguladılar sana göre yerimiz Yok diyerek çıkışı mı verdiler şuan işsizim ve sağlığım çalışmaya el vermiyor
bu rahatsızlığımın iş görmezlik oranı ne çıkar ve ben işe iade davası açtım diye tazminatımı da vermiyorlardı zor aldım.
işe iade davasını kazanırmıyım bu arada fabrikada bana uygun yer mevcut

Merhaba
İşse iade davası kısa sürer kazanırsın. %10 üzeri oran çıkarsa sürekli iş göremezlik maaşı hakkı kazanırsın.
Heyete girmeyi dene

%10 ve üzerinin iş görmezlik geliri olduğunu biliyorum benim sorduğum rahatsızlığımn oranı ne çıkar bununla ilgili oran almış biri illaki vardır her iki kol lateral epikondilit boyunda fıtık düzleşme şimdiden teşekkürler

Sizde benim gibi ekstra bişey bilmiyorsunuz yani oran olayları genelde adli tıpta iptal oluyor neden bilginiz varmı arkadaşım cibali den oran aldı işverene dava açaçaktı işveren adli tıp raporu istedi arkadaş gitti muayene olmaya senin bişeyin Yok dediler adama ama adam iş yapamıyor

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun benim SEKel raporum var raporda boynumda servikal disk bozuklukları kollarımda lateral epikondilit bilateral yani iki kolda da SEKel var raporum cibaliye gidiyor oran ne çıkar acaba varmı daha önce alan yada bilgisi olan

camgeran

oran almadan açmak istemedim mevzuata göre ve benim rahatsızlığma göre %45 oranım var kurum sağlık kurulu ve yüksek sağlık kurulu kalıcıdır meslek hastalığıdır diyor oran vermiyor bende dava açmadan önce kamu denetçiliği kurumuna sigortayı şikayet ettim mevzuata aykırı hareket ediyorlar ve oranımı vermiyorlar diye bakalım bekliyoruz pek bişey çıkacağını sanmıyorum ama işte biz mücadelemizi verelim Allah yardımcımız olsun

Bendede var aynı sorun ne yapmamız gerekiyor

bende meslek hastasıyım banada yardımcı olurmusunuz sezer bey benim sorun kafadan

İşe iadeye tesiri olmaz. Lehine sonuçlanır. Maluliyet oranına göre tazminat alırsın.

Merhaba bende garsonluk yapmaktayım zamanla panil atak oluştu bende işimi kaybetmemek için yıllardır ilaç kullanıyorum ama artık gitmiyor yapamıyorum mesleğimi bununla beraber bide esansiyel tremor hastalığı başladı yani bu halimle bu kollarla garsonluk yapmam artık zor bununla ilgili meslek hastalığı adı altında sürekli iş görmezlik raporu alabilrmiyim

Davayı işten çıkartıldıktan 1 ay ıcerısınde acman gerek o süreyi aşarsan yapacak birşey kalmaz

Üst Alt