Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalığı tespiti başvurum sümen altı edilebilir mi!?

oguz11

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
selamlar herkese

ben elektronik teknisyeniyim yüksek sesten dolayı meslek hastalıgı işitme kaybı konuldu
iş yeri beyoglu sgk ya baglıydı bu kurum 2.5 sene gibi zamanda dosyayı cibalye gönderecek konuma getirdi bu sırada aynı işyeri adres degişikligi oldu bugün tuzla sgk ya nakledilmiş dosyam.
oraya gittim sordugumda okunmamış dosya bile adam yanımda bir iki karıştırdı sonra ne karışık yapıp göndermişler dedi sende malüliyet yok bundan bir şey çıkmaz dedi arada daha sonra meslek hastanesinin verdigi 2 ci raporda sınırda oldugum için maluliyet verildigini söyledim bu kezde bana yok bölgesine gönderilmesi gerekli oran tesbiti yazmıyor dedi başından kısaca savsaklayıp gönderdi

eve geldigimde rapora baktım son cümlesinde onun istedikleri yazıyordu

kıssaca bu sahıs bu dosyayı sümen altı yapabilirmi benim ne yapmam lazım dosyanın saglık kuruluna gönderilmesi için.

bu arada meslek hastaneyle irtibata geçtim biz sana maluliyet vermişiz işleme almaları lazım dediler zaten kulaktan işitme cihazı kullanıyorum. engelli raporum da var. kulak oranı % 42

Kimse sümen altı edemez.

Bence süreci kronolojik olarak sıralayın ve kişisel bir savsaklama olduğunu gösteren bir iş var mı, tespit edin. Sonrasında gerekirse şikayet edersiniz... Yerel bölümdeki memurlar ne rapor oranına ne de son karara etki edebilirler! Onlar sadece işi uzatabilirler, ama onun tespitinde de şikayette bulunursunuz, sizi uğraştırdıkları kadar onlar da uğraşır.

ilginiz ve degerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Üst Alt