Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalığından işitme kaybı oluştuğuna dair rapor..?

glad41

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba...sorumsu bilgi verirseniz simdiden tesekkur...

ben 2014 de işten cıkarildim..38yasindayim bu arada...2004 de işe girerken saglik raporumda herhangi bir sorunum yoktu..2007 de iş yerinde isitme testi yapildi ve bir sey denmedi...(işitme kaybi) sonra 2014 de fabrikada isitme tesinde kulagimda buyuk oranda işitme kaybi oldugu ve benim bir hastaneye gidip engelli kadrosuna gecirebileceklerini soylediler...bende gittim bir hastane yuzde 35 rapor verdi... rapora itiraz ettim universite %36 verdi hakem hastane yuzde 31 e dusurdu...

neyse 2014 eylul ayinda işten atildim...tazminatimi maahkemede kazandim... bu arada iş bulamadim kulaktan dolayi...yine bir hastaneden yeni 2015 ttemmuz ayinda %40 engelli raporu aldim... meslek hastaliklarina gittim ve orda dedim ki isverenimi mahkemeye vermek icin aliyorum bu raporu ve o raporuda aldim ...nisan ayina gene kontrol verdi...
ve vergi indirimim ankara tarafindan okeylendi...

bir fabtikaya engelli kadrosundan girdim sozlesmeliyim..

eski isverenime mahkemeye verdim...avukatim dedi ki maddi tazminat alamazsin... ama manevı tazminat alirsin neyse...ssk maas bagliyacakmis falan filan... sizce bu olay nasil sonuclanir... ve ne kadar surer

glad41

Meslek hastalığı olduğuna dair tespit yapılırsa, sürekliş iş göremezlik geliri bağlanır. Çok önemli bir haktır. Gelir yaşam boyu ödenir. Vefat halinde geride kalan hak sahiplerine devrolur. Yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar. Ama bu hakkı ihmal etmeyin.

Tazminat konusunu bilmiyorum. Maddi tazminat neden alınamazmış?

bu baglanıcak olan gelir dolayisi ile alinamazmıs....o yuzden acılamıyormus dedi avukat... tesekkurler cvp icin...

glad41

Doğrudur, bilemiyorum. Ama manevi tazminat da olsa bi hak olmalı diye düşünüyorum

mrb

merhaba 2004 ılında bir otomotiv fabrikasına girdim....girerken aldigim raporlarda saglamdım...fakat simdi isitme kaybim yuzde 40 engellliyim....iş yerinde yapilan peryodik muyanelerde kulagı hic yapmadılar taki 2014 yılına kadar...2014 yılında ısten atildim...bende simdi burayı mahkemeye verdim su an emekli oldum...meslek hastaliklari hastanesine gittim yuzde 37,5 oran verdiler bunu ssk ya verdim beklemedieyim....mufettis fabrikaya gidecekmis...malum bu 15 temmuz olaylarindan sonra daha mahkemeye cikamadik sonuc ne olur ben simdi burdan maas alacakmısım galiba.....alacagım maas ne olur ?

meslek hastanesinin verdigi oran yuzde37.5 ile 304 tl maas baglamıslar.. benım anlamadigim sorun su bunu hesaplarken asgari ucretle calistigim son donemi almislar...herhalde kural o bilmiyorum....simdi mahkemeyi bekliyoruz...1 sene oldu...malum bu 15 temmuz sureci de geciktirdi...

birde bu maas emekli olduktan sonra dusuyor mu...malesef ben emekli oldum...cok dusuk emekli maasi baglandı...

bir sorumdaha eger ekpss ile atama olursa emeklimaasını ıptal edip calismaya devam edebilirmiyim *

Merhaba benim de bir işitme sorunum var yardımcı olursanız sevinirim

5 yıldır ayni işyerinde çalışmaktayım ise girerken birşey yoktu su an abr testinde sağ kulak %65 sol kulak % 55 işitme olduğu gözüküyor
kulak tıkacı kullanıyorum işyeri hekimine söyledim doktor ğörüşü istiyor hatta sevk kağıdı verdi ne yapicağimi bilmiyorum

işyeri beni isten çıkarır mı ? Dava açmalı miyim ?
Malülen emekli etmezler diye düşünüyorum zaten o ayrı. Tazminat kazansam da ne kadar kazanırım ki.

off ya ne yapicam ben lütfen yardim edin yada nereye danışayım bir avukat falan

Üst Alt