Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslek hastalıkları tecrübeleri..?

Konular
6
Reaksiyonlar
0
slm ben1 ay meslek hastalıkları hastanesinde konturol muayenesi için yattım buradaki tecrubelerim
2010 yılından beri meslek hasstalıgı ile ugraşıyorum dosyam ankara koca tepeden karpal tunel meslek hastalıgıdır oran gerektirmez geldi bu sefer hastaneye gittim tekrar karpaltunel, ımpıngement, iki dirsekte medial epikondilitve sag dirsekte avulsiyon, boyunda disk bozuklukları ve sinir basısı, dizlerde acl dejenarasyon ve sarkodioz diye akciyer rahatsızlıgı cıktı ama bir ortapedi uzmanı var evlere şenlik emr istetememek için elinden geleni yapıyor aslında iki omuzda poblem vardı hangisi cok agrıyorsa onu emr cekelim diyor emr da medial epikondilit yazıyor fakat emr la ayrı yeri uyuşmuyor diyor bakalım sonu ne olacak bu seferde ankaradan sıfırrrrrr bekliyorum sonra ssk yuksek saglık kuruluna itiraz ve adli tıp kurumu gözüküyor bize galiba devletimiz bizi cok seviyor birde hastanede konturole gelmiş arkadaşa karpalden %24 medial epikondilitten %14 verilmiş ve tek taraf ameliyatlı benim iki bilek ameliyat 00000000 yerildi cık işin içinden de görelim

serkan kardeş ,Yakın zamanda bende yaklaşık 3 hafta bu hastanede yatan biri olarak sana hak veriyorum.Özellikle dediğin gibi ortapedi doktoru.Bende bu şahsiyetle baya mücadele ettim,hararetli tartışmalarımız oldu,en son bana söylediği '' ya kardeşim ben meslek hastalıkları doktoru değilim bu kadar üzerime gelme '' demesi oldu.Madem değilsin öyleyse bizim kaderimizle oynama deyip kapıyı çarpıp çıkmıştım.
Sana şunu söyleyebilirim hastane doktorlarının hepsi şartlanmış meslek hastalıklarından anladıkları yok

benimde el bileğim ve belim için başvurduğum meslek hastalığı başvurum var.şu an ankarada kurulda .tam 2 ay oluyor.ortopedi doktoru emekli olmuş onun yerine doktor bekleniyomuş.inşallah hayırlı olur.

karpal tunelden dolayı benim ankaradan sonuç geldi meslek hastalıgıdır oran gerekmez diye

cengiz ve kaan hoca bu konuda uzman kendileri heyete giriyor ama temmuzda onlarda emekli oluyorlar

ortapedi doktoru
bu sahıs heyet yinede iii ama cengiz bey ve kaan bey temmuzda emekli olacaklarmış ozaman sakat olacak işler

Arkadaşlar uzun süredir meslek hastalıkları ile ilgili bir dernek kurmaya calışıyoruz sona yaklaştık ve meslek hastalıgı madurlarını bir araya toplamak kıtlesel örgütlemek tek başına bir hiçiz ama topluluk ses getirir

arkadaşlar bende ist meslek hastanesinde 1 hafta yattım belden meslekidir sekel yazan rapor aldım ankara oran vermedi yüksek sağlık kuruluna gönderdim oda oran vermedi benim zamanımda bi abide karpal tünel sendromundan rapor aldı mesleki diye onada ankara oran vermedi burada işin acaiyibi şu meslek hastalıkları hastaneleri acaba amerikan sağlık bakanlığınamı bağlı oradada heyete giriyorsun rapor alıyorsun meslek hastalığı diye ama tc sağlık bakanlığı onunda heyetten verdiği meslek hastalığıdır raporunu kabul etmiyor ozaman bu meslek hastanelerinin ve heyetlerinin anlamı ne

slm arkadaşlar uzun süren mücadeleler sonunda ankara kocatepe beni üniversiteye sevk etti bakalım şimdi oradaki doktorlar bakıyor normal özürlü raporunada baş vuru yaptım nöroloji kollara %38 verdi fizik tedavi beklemede

meslek hastalıkları hakkında deneyimlerim

Slm arkadaşlar 2010 yılından beri koşturuyorum 2017 yılının başına kadar bir arpa boyu yol alamadım taki kamu denetçiligi kurumuyla tanışana kadar

sgk meslek hastalıgıdır diyor ve oran sıfır iyide cetvelde den nasıl sıfır verdin acıklama yok kamu denetçiligi beni bilir kişi olarak istanbul meslek hastalıkları hastanesine sevk etti burada bir oran çıktı 89.5 diye ve kamu denetçiligi bir oran sıfır digeri 89.5 dedi

hakem hastane olarak beni adlitıpa sevk etti 27/12/2017 muayenemi oldum bakalım hayırlısıyla kararı bekliyorum kamu denetçiligi 1 ayda karar vermek zorunda dedi bu arada sakın acele edip mahkeme açmayın açarsanız kamu denetçiligi bakmıyor mahkemede

adli tıpa sevk ve kararın cıkması ortalama 15 ay kamu denetciliginde 3 ayda sonuçlanıyor sorusu olan arkadaşlar için tel numaram 0532 645 31 43

Slm arkadaşlar bu yukarıda yaşadıklarım geride kaldı sanırım 2017 başında kamu denetciligi kurmuyla tanıştım 27/12/2017 adlitıptan sonuç bekliyorum ama kamu denetçiligi mahkemelik olaylara bakmıyor istanbul meslek hastalıkları %89.5 oran verdi hakem hastane olarak adlitıpa sevk etti bu konuda sorusu olan araya bilir 0532 645 31 43

Meslek hastalığı olan arkadaşlar yasal süreniz 10 yıl beklemeden dava açın. bimere şikayet cumhurbaşkanlığı ombudsman hikaye. 6 yıl oldu hala uğraşıyorum.. adli yardıma başvurdum 5 kuruş vermeden dava açıyorum. kazanırsam adli yardım kanundaki kadar olan oranda hakkını talep ediyor. onu bile kaybederseniz taksit taksit alıyorlar.

Şuna başvurdum ,bekliyorum ,Arayacaklar hikaye bu kadar ağır işleyen bürokrasiye çatınca kalbim soğudu. kanuni hakkınız uzlaşma işveren ona bile yanaşmıyor. açın davayı bilir kişi heyeti, incelesin ondan sonrasını karşı taraf düşünsün.

Tabi ombudsman olayına zamanında başvurmanız lazım. Devlet kurumunu verdiği karar kağıdı elinize geçtikten sonraki süre bu başvuruyu yaparken önemli ben 6 ay 3 gün farkla ombusdmanı kaybettim

Hak verilmez alınır..Bakanlıktan MESLEK HASTALIĞI REHBERİ getirttim...Nelerin meslek hastalığı sayıldığını bilseniz direk o adamlara dalarsınız..

Üst Alt