Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Meslekte kazanma gücü kaybı yanlışlar ve hesap yapma...

ipeksi

Üye
Konular
57
Reaksiyonlar
3
Selam uzun uğraşlar sonucu keşfetim ki iş gücü kayıp cetveline yanlış yorumluyomuşuz yani orada yazanlar ( A cetvelinde) yüzde olarak kayıp oranı değil sadece arıza ağırlık ölçüsü, hesaplama yapabilmek için sgk müfettişinin meslek olarak size ne yazdığı önemli buradanda şöyle bir sonuç çıkıyor ;
-günlük kazanç * 21 * doğru hesaplanmış bir oran...
-sgk nın Çalışma gücü ve Meslekte kazanma gücü oran tespit yönetmeliğinin hesaplama bölümünü okuyunuz biraz karışık gelebilir ama bütün cetvelleri kullanmak gerekiyor (A,B,C,D)

E cetveli yerine D cetveli ?

Merhaba iş kazası sonucu meslekte kazanma gücü kaybımı hesaplamaya çalışıyorum A,B,C,D cetvellerini kullanarak bi hesap çıkarmaya çalıştım fakat yaş hesabı yapılan E cetvelini bulamadım mesala %89 kazanma gücü hesapladım ama 29 yaşıma göre kaç çıkacağını hesaplayamadım bilen biri varmı?E cetvelinde D cetveli çıkıyor doğrumu yoksa ben mi yanlış yapıyorum?

Üst Alt