Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mısır için vize, konaklama ve pasaport işlemleri!?

Konular
51
Reaksiyonlar
2
merhaba ,

arkadaslar özel olarak Mısıra gitmek istiyorum , yazın gitmeyi planlıyorum ama şimdiden yer bakmak , uçak bileti passaport vs ayarlamak saçma olur mu ? bu ülke için geçerli passaport vize işlemleri nelerdir ?

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

kar&yağmur

Hiç saçma olmaz, pasaport çıkart uzun süre sonra geliyor, pasaportun gelmesi 50günü bulan arkadaşım oldu, mısır vizeli mi bilmiyorum ki öyleyse vize için gereken şeyleri ayarla,, vizeliyse vizeyi alabilirsen ondan sonra konaklama uçak bileti bak derim, mısır güzel yer umarım gidebilirsin,

valla çin mi mısır mı düşünüp durdum ama bir hamle yapıverdim sanırım , çok ciddi başka bir cevap gelemzse yada bir değişiklik ben sanki söz verdim ve sözünü tutan biriyim genelde. o sebepten bence giderim dedim

evet mısır vizeli. gitmiş mydiniz önceden? ben ev kiralamayı düşündüm hatta öyle yapacam ...yalnız 2 ay arapçayı pratik etmek için yeterli mi bilemiyorum tabi de.

zaten fusha biliyorum biraz. hayırlısı olsun. biliyor musunuz neden saçma mı olur dedim: ya önceden öğrenciyken üniversitede trabzondan başka ile biet almıştım fakat neden sonra hastalandım ve gidemedim öyle bir engel oluşmuştu ve şimdi de çok uzun vade biraz endişeli olmalımıyım dedirtti birde ilk çıkışım olacak inşallah.

teşekkür ederim.

merak etttiğim başka birşeyler daha var: şimdi diyelim konsolosluk istanbuda veya ankarada , bizim oraya gitmemiz mi gerekli yoksa posta / kargo ve online başvuru mümkün mü?

Hiç gitmedim, şimdi mısır vizesini bilmiyorum nasıl netten araştırın, mesela İtalya vizesi bütün belgelerini ayarlayıp ücret ödeyip gönderiyorsun onlar online karar veriyor, ama dediğim gibi her vize aynı değil kimi sadece belge istiyor kimi ülke görüşmeye çağırıyor,, onu detaylı araştırın yanlış bir şey yapmayın,

kar&yağmur

Rica ederim, siz giderseniz bana da yazın nasıl oluyor falan, bende görmek isterim belki mısırı :)

Losdy

dil öğrenmeye ilgi duyuyor musunuz ? (ben duyuyorum da) şimdiye kadar hep kendi başıma çalıştığım için ama artık yüzyüze (maruziyet) çalışmanın gücünü gördüğüm için açıkçası denemek istedim bir merakım da hala ve hala çinde. de yine de pratik yapmak bambaşka bence ondan denemek istedim şahsen.

şuanda şu tarz bilgileri edindim. otelde kalacaksanız yaklaşık 70 bin tl civarı sadece konaklama (yemek hariç) gidebiliyr oda bir ay.
ama birinin yanında kalınacaksa ordan birileri ile iletişime geçip, o zaman misal 2 ay 6 binlifa felanolabiliyor. eee uçak bileti de 13 bin toplam 20 bn lira yemeklerede 10 bin desen en fazla 30-35 bin gidecek gibi. kaba taslak.

arada uçurum var bence denemeye değer. hostelde kalmaktan bence daha iyi ...

dil öğrenmeye ilgi duyup duymadığınızı da şundan sormuştum acaba 2 ay pratiklik açısından yeter mi bence fena değil en azından..ama işte.

Turist ile gideceğim için dilin pek önemi yok, İngilizcem yeterli olur olmasa da, bi şekilde anlaşılır :) sonuçta 4-5gün kalacağım yer için dil ögrenemem,, ayrıca çok pahallı o parayla 3ülkeye gidilir 😂 vazgeçtim ben 😂

ben orta üst düzey ingilizce biliyorum ama dil öğrenmeye ilgim var. hoşuma gidiyor benim. arapça cebimde olması gereken dillerden biri , ama çincede olsa mükemmel olurdu derim. neyse evet pek ucuz değil. ama burda mesela uçak bileti bence pahalı. olaanüstü bir durum yaşarsam naparım onuda bilemiyorum açıkçası. bunun içinde bir B planı lazım bence.

yalnız dediğim gibi ben uçak bileti için thyden baktım fakat pegasus daha uygun , şuan tabeladaki fiyatlar yaklaşık gidiş geliş 300 euro (pegasus) ...e oda 6-7 bn yapar yani oynaklık aslında 10 bin felan belki zorlasan 15 bin oynar.

birde ben 2 ay dedim siz 4 gün kalacak mıssınız.

muhtemelen de giza piramidine felan gidecksiniz en meşhur yerler yani ama 4 gün sanki çok da kısa bence. tabi siz bilirsiniz.

Ben gitsem en fazla 5gün kalırım dediğin gibi piramitler için oda,,, bi yerde fazla durmak istemem çevre ülkeleri de gezmek isterim şahsen,, neyse size iyi yolculuklar dilerim

Losdy

teşekkür ederim.
arkadaslar bu mısır konsolosluğunun hiç web sitesi mi yok ben mi bulamadım. wikipedia da da adres yok. güncel rehber de yok gibi.
bu kadar zor olmasa gerek bu işlemleri yapmak.

Erken başvurmanız bence daha iyi olur. Avrupa turuna gitmeden önce erken rezervasyon ile şubatta başvurmuştum tur firması ile ağustosun son haftası gitmiştim. Mısır konsolosluğu bebek sahilde yürüyüş yaparken mola verdiğim yerlerdendi. Tarihi denize sıfır güzel yere kurmuşlar konsolosluğu. Gitmeden önce ya arayın ya da internet sitelerinden bilgi almanızı tavsiye ederim.

teşekkür ederim Alman ,
valla bugün baya interneti kurcaladım en olmadı mfa.gov.tr sitesinden anladığım kadarı ile pasaport için oraya gitmeme gerek yok sadece gerekli evraklarla nüfus müdürlüğüne gideceğim.
(bu arada bir sorum var: sanırım tek bir bordo pasaport (umumi pasaport) gidilecek bütün ülkeler için geçerli , yoksa başka türlü nasıl olacak çünkü bir kişi en fazla 2 pasaport alabilir denmiş bahsetttiğim sitede)

ama vize farklı bir prosedür anladığım kadarı ile.

her ülkenin belli bir uygulaması oluyor onda aslında çok temel şeyler gibi fakat işte hiç tecrübem olmadığı için bilmiyorum bunları.

Üst Alt