Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Motorsikletle iş kazası geçirdim. Kolumu kaldıramıyorum, sağlam raporu verildi!?

umutpatlar

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba;

Ben motorsikletli kuryeyim bir süre önce bir otomobil bana (kasıtlı denebilecek şekilde) çarptı ve trafik raporları sonucu(mobese görüntüleri mevcut) %100 suçlu bulundu.Kaza sonrası ambulansla hastaneye(özel hastane) kaldırıldım daha sonra hastanenin bana verdiği 5 günlük rapor bittiğinde bana devlet hastanesine gitmem gerektiği ve adli vakanın orada devam etmesi gerektiği söylenmesi üzerine devlet hastanesine(karabük eğitim ve araştırma hastanesi) gittim, kazadan dolayı kolumu hiçbir türlü kaldıramıyorum ve iyileşme göstermiyor, durum bu haldeyken doktor bana sadece basit bir röntgen çektirip (daha röntgen çektirmeye gidip dönmemi bile beklemeden )sağlam raporu verdi, ben hala kolumu kullanamıyorum, trafikteki herhangibir araca binemiyorum(kaza yaptığım zaman aklıma geliyor).Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz.Ben öğrenciyim kendim geçinip okuyorum , şuan çalışamıyorum ve hiçbir gelir kaynağım kalmadı.

umutpatlar

Olay iş kazası olarak sgk kayıtlarına geçti mi? O "saplam" raporu sgk'ya gitti mi?

Unutma, kalıcı işgücü kaybı oluşmalı ki iş kazası mahiyetinde sürekli iş göremelik geliri bağlansın.

Ama kaza için tazminat hakkı ayrı tabii. Onun için mutlaka bir avukatla görüş ve sorumlunun peşine düş...

Üst Alt